Eesti uudised

Valitsus vaidleb täna lõpuks selgeks, kas Eesti on leppe poolt või mitte

Mida otsustab Eesti? Riburada teatavad riigid, et ei kiida heaks ÜRO rändelepet (33)

Kristjan Väli, 14. november 2018, 21:25
MILLINE ON EESTI SEISUKOHT? Paljud riigid on teatanud, et neile pole ÜRO rändelepe meeltmööda. Fotol Süüria lapsed 1. novembril Damaskuse linnas.Foto: Ammar Safarjalani / Scanpix

„Ränderaamistikuga ei avata mitte ühtegi piiri, riikidele ei panda ühtegi kohustust migratsioonipoliitika elluviimisel, riikidel säilib täielik suveräänsus,“ kinnitab välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk. Tema sõnul pole ÜRO rändelepe juriidiliselt siduv ehk isegi kui Eesti seda toetab, ei ole me millekski kohustatud. Samas leiavad paljud, et paberile on jõudnud migratsiooni soosiv, mitte seda tõkestav tekst.

Riburada teatavad riigid, et neile pole ÜRO rändelepe meeltmööda ja nad ei anna heakskiitu tänavu 11. juulil valminud dokumendile. Leppe vastu olid juba varem USA, Austria, Austraalia, Ungari, Bulgaaria jt. Kolmapäeva hommikul otsustas ka Tšehhi, et nemad seda dokumenti heaks ei kiida. Kas Eesti lisandub sellesse nimistusse, selgubki tänasel valitsuse kabinetinõupidamisel.

ÜRO rändeleppe koostamine algas 2016. aastal. Eesti on koostamise ajal oma seisukohad öelnud. Need valmisid välis- ja siseministeeriumi poolt kooskõlastatult justiitsministeeriumi ja teiste valitsusasutustega, kes kuuluvad pagulaspoliitika koordinatsioonikogusse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. november 2018, 15:10
ÜHE ASEMEL KAKS DOKUMENTI: esmalt ÜRO ränderaamistik, seejärel ka põgenikepakt
19. november 2018, 09:55
GALERII | Sotsid arutasid koosolekul, kas viia rändeleppe küsimus riigikokku
16. november 2018, 11:27
Ossinovski: tegin Ratasele ettepaneku Reinsalu ametist vabastada
16. november 2018, 08:11
Mart Meri: rändeleppe ümber loodud hüsteeria halvendab Eesti riiklikke huve

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee