Eesti uudised

Kohus: politsei peab kinnipeetavale hüvitist maksma (6)

Siim Randla, 15. november 2018, 07:10
HÄIRIV: Arestikambris oli lahtine WC, mis kinnipeetavat häiris. Foto on illustratiivne.Foto: ALDO LUUD
Tartu halduskohus kohustas politsei- ja piirivalveametit maksma kinnipeetavale 150 eurot hüvitist selle eest, et too ei saanud arestimajas värskes õhus jalutada.

Lauri pöördus politsei- ja piirivalveameti (PPA) poole taotlusega mittevaralise kahju hüvitamiseks 710 euro ulatuses seoses ebainimlikes tingimustes viibimisega Pärnu arestimajas ajavahemikel  29. mai kuni 24. juuli 2015, 4.–11. detsember 2015 ja 8.–15. jaanuar 2016.

Samal teemal

PPA taotlust ei rahuldanud, misjärel Lauri pöördus Tartu halduskohtusse. Kaebuse põhjal ei antud Laurile arestimajas viibimise ajal võimalust jalutada iga päev tund aega värskes õhus. Kaebajal ei võimaldatud lugeda värskeid ajalehti, kambris oli WC lahtine ja lehkas, kambris puudusid laud ja tool, mistõttu pidi kaebaja sööma ja kirjutama voodil istudes. Kambris ei olnud loomulikku valgust, akende ees olid klaasplokid. Kaebaja märgib, et kehakultuuriga ei olnud võimalik tegelda ning duši all sai käia ainult üks kord nädalas.

Lauri leiab, et arestimajas viibitud ajal olid sealsed tingimused inimväärikust alandavad, mistõttu taotleb ta 710 eurot hüvitist. Halduskohus leidis, et Pärnu arestimajas kinnipeetuna viibimisega ei põhjustatudkaebajale rohkem kannatusi või ebamugavusi kui need, mis paratamatult kaasnevad arestimajaskinnipidamisega. Kaebaja ei ole esitanud kaebusi arestimajas olles, samuti ei nähtu, et kaebajal oleks tekkinud füüsilisi ja hingelisi kannatusi seonduvalt kambri sisustusega ja muude asjaoludega, välja arvatudigapäevaselt ühetunnise jalutuskäigu mittevõimaldamine. Asja arutanud kohus otsustas nüüd, et mõistlik oleks välja mõista kompensatsiooni 150 eurot selle eest, et kaebajale ei võimaldatud Pärnu arestimajas eelnimetatud perioodidel ühetunnist jalutuskäiku päevas värskes õhus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee