Poliitika

Vabaerakond: Keskerakond oli viimati ju sotsiaalmaksu lae vastu 

Toimetas Triinu Laan, 14. november 2018, 17:46
Krista Aru loodab, et Keskerakonna juhi seisukoht sotsiaalmaksu lae osas ei osutu vaid tühjaks valimislubaduseks. Foto: Tiina Kõrtsini
Keskerakonna esimehe ja peaministri Jüri Ratase lubadus, et erakond viib ellu nende nimekirjaga liitunud endiste reformierakondlaste Andrei Korobeiniku ja Imre Sooääre soovi kehtestada Eestis sotsiaalmaksu lagi, on üllatav, sest veel eelmisel aastal olid keskerakondlased „lae“ kehtestamisele üksmeelselt vastu ja hääletasid samasisulise eelnõu riigikogu rahanduskomisjonis kiiresti maha.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru ütleb, et sellega, et Vabaerakonna ettepaneku vajalikkust Eestile mõista, läks peaminister Jüri Ratasel küll kaua aega, aga asja sai. „Tuleb loota, et Keskerakonna juhi seisukoht ei osutu vaid tühjaks valimislubaduseks,“ lisas Aru.

Samal teemal

Vabaerakond algatas juba tunamullu oktoobris sotsiaalmaksuseaduse täiendamise seaduse, mille heakskiitmisel oleks kehtestatud nn sotsiaalmaksu lagi, mille tulemusena 4,5-kordset mediaanpalka ületavat töötasu sotsiaalmaksuga ei maksustata.

Riigikogu rahanduskomisjoni kuulus toona varalahkunud Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Andres Ammas. Ammas selgitas 21. veebruaril 2017 toimunud rahanduskomisjoni istungil, et vabaerakondlaste algatatud eelnõu soodustab kõrgepalgaliste spetsialistide Eestisse toomist ja jäämist ning uute kõrgepalgaliste töökohtade loomist, samuti aitaks Eesti majandusel muutuda targemaks ja tootlikumaks.

Ammas märkis istungil, et Teenusmajanduse Koda ja Tööandjate Keskliit toetavad eelnõu, kusjuures kõige rohkem võidaks muudatusest Eesti tööstussektor. Jüri Ratase valitsus eelnõu ei toetanud.

Toona hääletasid riigikogu rahanduskomisjoni kuuluvad keskerakondlased Andrei Novikov, Kersti Sarapuu ja Mihhail Stalnuhhin, sotsialist Kalvi Kõva ja isamaalane Priit Sibul eelnõu tagasilükkamise poolt. Reformierakondlane Aivar Sõerd jäi erapooletuks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee