Kommentaar

Tiina Saar-Veelmaa | Tööjõu raiskamine ja rämpstöökohad ehk Eesti majanduse parasiidid

Tiina Saar-Veelmaa, psühholoog, töökultuuri disainer, 14. november 2018, 17:47

8 KOMMENTAARI

a
ainult lammas sai kirjutada sellise artikli/ 7. jaanuar 2019, 14:06
Kas see lammas on nõus toidukaupa ca 20% kallima hinnaga ostma? Vaevalt. Kas see lammas teab miks on sündinud supermarketid? Seepärast et tarbijad jahivad ainult odavat hinda. Tean et see tobuke vingub esimesena iga hinna kallal mis tundub kõrge. Ehk likvideeriks turumajanduse, paneks ettevõtjad kõik seina äärde ja asutaks uue kommunistliku ühiskonna kus poes käies võib kõike ise võtta ja maksma üldse ei pea...sest kõik on kõigi oma.
a
Arvaja/ 23. november 2018, 21:47
Vastuse leiab juunis TTÜ-s kaitstud magistritööst "Vanemaealiste töötajate kohta levinud stereotüübid Eesti personalitöötajate hulgas" - https://digi.lib.ttu.ee/i/?10870 Mul sama probleem: olen 50+, aga suhtumine nagu oleks mahakantud tegelane...
p
pets/ 23. november 2018, 13:31
Nagu töötajad, peavad ka juhid arenema. Kahjuks on stabiilne kupja mängimine palju kasulikum, kui reaalselt firma ja töökeskkonna arendamine. Ainult tee kõvemat häält ja vihja "ukse taga seisvast värskete" reast ning kõik vaidlused lõppevad. Tavaline "ratsa rikkaks" juht tuleb hommikul kella 10ks tööle, teeb päevas mõne mesimagusa kõne tuttavale, saab töö. Siis käratab kesk-astmele käsud kätte ja läheb rahulikult kella 14-15 paiku kodu poole. Eriti edev soeatb uusi nutiasju, et näida "tark ja edukas", võtab iga 2-3 aasta järel uue auto liisingusse. Ja veedab kõik oma puhkusepäevad lõunamaades
j
Juuli/ 22. november 2018, 17:13
Aitäh Tiina, et sa olemas oled ja selle teemaga jätkuvalt tegeled. Oleks sinusuguseid rohkem, kes ütlevad välja kui iganenud on juhtide arusaamad!
a
A./ 15. november 2018, 11:55
Kui hea artikkel! Mul on siiralt väga hea meel, et artikli autor on olemas, sest Eesti töökultuuri on raske positiivselt iseloomustada: nüri, inimvaenulik, raiskajalik, ebefektiivne jne. Inimestel pole mitte mingit väärtust.
j
Juhtimistöövahendite arendamise disainer/ 15. november 2018, 11:25
Töökultuuri disainer, juhtimistöövahendite arendamine... Jälle üks targutav põhulõug. Kui artiklist õhk välja lasta, siis saaks sama asja lühemalt ja normaalses eesti keeles ära öeldud.
k
Keegi/ 15. november 2018, 09:51
Lisaks ei saa aru firmadest kes korraldavad konkursse ametikohale, aga kanditeerimisel sokutatakse hoopis mujale tööle kuhu keegi ei soovi minna.
5
50+/ 14. november 2018, 21:07
... nõustanud noori, kellele on vastumeelne töötada kiirmoeketis, kiirlaenufirmas, kollases meedias, vahendusfirmas, mis tooteid pähe määrib, aga ka kunstripsmete paigaldajana ..... Asi ei ole vanuses - ka mina hoian sellistest töökohtadest nagu katkust. Alati imestan, kes küll on nõus seal töötama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee