Poliitika

Merle Jääger vahetas Vabaerakonna Isamaa vastu (13)

Toimetas Triinu Laan, 14. november 2018 16:22
Merle JäägerFoto: Teet Malsroos
Näitleja ja luuletaja Merle Jääger kandideerib kevadel toimuvatel riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaal Isamaa nimekirjas.

2015. aasta riigikogu valimistel oli ta Vabaerakonna kandidaat. "Isamaa jõudis lihtsalt oma pakkumisega ette ja otsustasin pakkumise vastu võtta. Olen nende seas ka varem valimistel osalenud," ütles Jääger kolmapäeval ERR-ile.

Isamaaga liituda Jääger ei kavatse. "Mul on nõukogude ajast saadik vastumeelsus igasuguste ühinemiste vastu, nagu kaelarätt seotaks kaela."

Merle Jääger, kelle kunstnikunimi on Merca, ütles selgituseks, et on ise rahvuslane, kes ei taha, et riik igale poole oma nina topiks. Mercale tundub, et sellist mõtteviisi esindab ainult erakond Isamaa, mille ridades on ta ka varem kandideerinud. "Eks ma olen ise paras „Seto separatist“ aga mind häirib, kui keegi kuskil nurga peal päris natslikke loosungeid karjub. Ja veel vähem meeldib mulle see, kui erakonnad pidevalt sekkuvad inimeste eraellu. Minu meelest Isamaa on ainus, kes seda ei tee," ütles Jääger.

Merca rääkis, et ta tahaks saavutada poliitikas seda, et inimestel oleks rohkem otsustusõigust oma asjade üle. „Inimestelt ei pea kogu raha maksudena kokku koguma, et riik saaks selle ühte katlasse valada. Las nad ise otsustavad oma asjade üle,“ lisas Merca.

Isamaa peasekretär Priit Sibul kinnitas samuti, et tema arvates sobivad Merca mõtted väga hästi Isamaa plaanidega. „Võtame kasvõi pensioni II samba, milles Isamaa põhimõtteliselt ütleb ühte asja- riik ei pea liigselt sekkuma, las inimesed ise otsustavad, mis oma rahaga teha," ütles Sibul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee