Eesti uudised

Politsei leidis 2017. aastal Tallinnas kadunud Ari Saarilammi surnukeha (21)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. november 2018 16:14
Ari Saarilammi surmas pole põhjust mõrva kahtlustadaFoto: Tero Niskanen / Facebook
Ilta-Sanomate andmeil leidis ja tuvastas Eesti politsei soomlase Ari Saarilammi surnukeha. Mees kadus Tallinnas eelmise aasta novembris.

Pori linnast pärit ja Soome ametiühingute tegevuses aktiivne Saarilammi kadus 24. novembril, mil ta saabus Tallinna, kuid järgmisel hommikul ta tööalasele koosolekule enam ei ilmunud. Samuti ei naasnud ta oma hotellituppa. Teadaolevalt käis ta enne kadumist veel söömas soomlaste seas populaarses restoranis Kochi Aidad. Õhtusöömaajalt lahkus ta üksi ja kadus jäljetult.

Samal teemal

16. oktoobril märgati Miiduranna sadamas sadamakai vahetus läheduses kivide vahel tugevate lagunemistunnustega surnukeha. Tänaseks on DNA ekspertiis andnud kinnituse, et tegemist on mullu novembris Tallinnas kadunud 1963. aastal sündinud Soome kodaniku Ariga. 14. novembril teatas Eesti politsei Soome kolleegidele, et veest leitud surnukeha oli tõepoolest Saarilammi.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit kinnitab, et politsei viis läbi hulga tegevusi saamaks teada, kus mees liikus ja kellega suhtles vahetult enne kadumist. „Täna on keeruline öelda, mis viis mehe surmani. Meil ei ole lõplikku kindlust selles osas, miks, kuidas ja millistel asjaoludel mees vette sattus. Kohtuarsti kinnitusel ei ole võimalik täpset surma põhjust määrata, sest surnukeha on vees pika aja jooksul tugevalt kahjustada saanud. Siiski andis surnukeha leidmine meile võimaluse varasemad toimingud ning versioonid üle vaadata. Kahe päeva jooksul oleme kogu juhtumiga seotud info üle kontrollinud ja surma põhjus on veel ebaselge. Suhtleme Soome kolleegidega ning juhul, kui uut infot laekub, saame surma asjaolusid  täiendavalt selgitada,“ ütles Saarniit.

Mees lahkus mullu 24. novembril kell 22.28 üksinda Kochi Aitadest ning kõndis lähedalasuva ööbimiskoha suunas. Kadumise hetkel alustas Eesti politsei mehe otsinguid. Otsingute raames kontrollisid politseinikud mehe ööbimiskohta Tallinnas ning tema viimaseid teadaolevaid liikumisteid linnas. Mehe pilti näidati meelelahutusasustuste ja söögikohtade töötajatele, juhuks kui keegi on meest näinud. Politseinikud kontrollisid ka laevade reisijate nimekirju, veendumaks, et ta ei ole Eestist lahkunud.

Politseinikud positsioneerisid ka mehe telefoni ning küsisid välja tema pangakaardi väljavõtte. Mehe pangakaarti polnud kadumise hetkest kasutatud ning tema mobiiltelefon oli 25. novembri varahommikust välja lülitatud. Viimane positsioneering näitas Tallinna sadama piirkonda. Mees jäi viimasena turvakaamerate vaatevälja Admiraliteedi basseini juures. Kaamerast on näha, kuidas muidu peegelsile meri hakkab kella 23 paiku lainetama. Basseini kontrollisid 29. novembril tuukrid ja 7. detsembril Eesti merevägi sonarite abil. Aasta lõpus ja 2018. aasta jaanuaris otsisid Läti ja Soome vabatahtlikud samuti meest sonariga, kuid tulemuseta.

Ari Saarilammi oli 54aastane. Tema surmas ei ole põhjust kahjustada kellegi kurje kavatsusi, vaid lihtsalt traagilist õnnetust.

Samal teemal

26.11.2018
Politsei saab aasta-aastalt rohkem teateid kadunud inimestest
11.01.2018
Tallinnas kadunud soomlase otsingud jätkuvad kolme riigi vabatahtlike ühistööna
11.12.2017
Tallinnas kadunuks jäänud soomlane uppus, surnukeha pole leitud
10.12.2017
Soome ametiühingutegelase kummaline kadumine ja surm Tallinnas! Lükati vette?