Elroni rongides liigub pilootsnäkimasinFoto: Erakogu
Liina Hallik 14. november 2018 15:55
Elron rongis on märgatud snäkiautomaati. Kas lõpuks saab ka rongiga sõites süüa-juua osta?

Hetkel on snäkiautomaat siiski vaid ühes rongis. Nimelt on tegemist pilootprojektiga, mille jätkamise osas peaks kohe-kohe vastu võetama otsus.

"Elroni reisijad on pikalt avaldanud soovi osta rongist jooke ja kergemaid näkse," ütles Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg. "Arvestades reisijate soove ja rongide võimalusi, käivitasime septembri alguses pilootprojekti, mille raames paigutasime ühte neljavagunilisse rongi joogi- ja näksiautomaadi."

Adambergi sõnul on testperioodi eesmärk välja selgitada näksimasina sobivus rongi ning ka see, kas reisijad võtavad masina omaks ja kas reaalne nõudlus selle järele on olemas. "Õige pea saab testperiood läbi ning vastavalt reisijate tagasisidele teeme ka lõpliku otsuse, millest anname kindlasti avalikkusele ka lähipäevil teada." 

Joogi- ja näksiautomaat ootab reisijad rongis nimega Dorpat (rong number 2425). Automaadist saab erinevaid pakendatud pähkleid, küpsiseid, šokolaade. Jookidest on võimalik osta pudelivett (gaseeritud ja ilma), karastusjooke ja kõrrejooke. Kuumi jooke masinas ei ole. Tooteid saab osta sularaha eest. 

Reisijad on aga kurjad, sest masin on paigaldatud jalgrataste ja lapsevankrite kohale ning seal pole tervislikku toitu. "Selline mõtlematus ajab tigedaks!" kirjutab reisija ettevõtte Facebooki lehel. "See koht on mõeldud kärudele ja ratastele, millele on pidevalt liiga vähe ruumi. Lisaks laste nuiamine, miks ma šokolaadi ei saa, kui see otse nina ees klaasi taga seisab. Liikuvas asjas söögi ja joogiga ringisebimine ei ole kaasreisijatele meeldiv, tekitate ise juurde ebaviisakust."

"Varsti on siis praegu kenasti puhtad rongid plekiliste istmetega ja praht laiali," kirjutab teine.