Eesti uudised

GALERII JA VIDEO | Omniva avas uue pakiärile keskendunud logistikakeskuse 

Ohtuleht.ee, 14. november 2018, 12:45
Foto: Ilja Makarov
Teisipäeval, 13. novembril sai Eesti Post saja-aastaseks. Juubeliks avati ametlikult Omniva uus logistikakeskus, mis aitab ettevõtte kõneisiku sõnul kasvavate e-kaubanduse mahtudega toime tulla.

Uus logistikakeskus püstitati Rae valda ning selle ehitamiseks kulus ligi aasta. Maja südameks on tipptasemel sorteerimistehnoloogia, mille paigaldas sama ettevõte, mis pakub sorteerimislahendusi ka maailma suurimatele logistikafirmadele nagu DHL, TNT ja FedEx.

Omniva juhatuse esimehe Ansi Arumeele sõnul märgib uus logistikakeskuse lisaks ettevõtte 100. aastapäevale ka e-kaubanduse võidukäiku. "Kui eelmine logistikakeskus lähtus eelkõige kirjamahtudest, siis uue keskuse näol on fookuses eelkõige pakiäri," selgitas Arumeel, et uus keskus võimaldab toetada ning teenindada nii Eesti kui ka kogu maailma kasvavaid e-kaubanduse mahtusid.

Pakisorteerimise ning pakilogistika koliti uude logistikakeskusse novembri alguses. Siis käivitati uues kohas ka tööprotsessid.

Samal teemal

Ümberkorralduste mastaapsuse tõttu võib kolimise ja prostsesside juurutamise perioodil esineda tavapärases pakkide liikumise protsessis ja kiiruses kõrvalekaldeid.

 “Palume kolimisperioodil mõistvat suhtumist, oleme muudatused ette võtnud ikka selleks, et pakkuda edaspidi kiiret ja uue kvaliteediga teenust," lisas Arumeel. "Tänaseks oleme uue sorteerimisliiniga saavutanud juba suurema võimsuse kui vanas keskuses, kuid sellegipoolest võtab lõplik häälestamine ning protsesside juurutamine veel aega."

Ettevõtte meediasuhete juht Mattias Kaiv kirjeldas, et uues keskuses on võrreldes varasemate võimalustega olulised võidud efektiivsuses: Omniva praeguses Pallasti tänava sorteerimiskeskuses puutub kaup inimesega kokku kaheksal korral, uues keskuses üks-kaks korda. "Liinil on 400 erinevat kogujat, mida on võrreldes praeguse liiniga enam kui kümme korda rohkem ning see vähendab oluliselt täiendava käsitsitöö vajadust kohalikes jaotuskeskustes. Automatiseeritud protsessid tähendavad teisalt ka seda, et veelgi olulisemaks muutub korrektne pakendamine ning märgistamine," lisas ta.

Maksimaalselt suudetakse ühe tunni jooksul uues kesksuses sorteerida 6500 pakki. Pallasti tänaval on vastav arv 2400.

Vaata videot logistikakeskuse kerkimisest: 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee