Krimi

See ei ole nali: autovarguse kartuses paki uuema auto võtmed fooliumisse! (33)

Ohtuleht.ee, 14. november 2018, 10:47
Fooliumisse pakitud võti. Foto on illustratiivne.Foto: Aldo Luud
Kolmapäeval Tartus käivitunud politseioperatsiooni valguses soovitab politsei võtmevaba süsteemiga auto omanikel pakkida võtmed fooliumisse või fooliumkarpi.

Viimasel ajal on professionaalseid autovarguseid enim toime pandud Pärnus. Sealse politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt toob välja, et viimase kuu jooksul on suvepealinnas toime pandud neli võrdlemisi uue sõiduki vargust, kus kahtlustatakse professionaalsete välismaalt pärit varaste kätt. "Uurime, kas need on toime pannud sama grupp," lisab Kütt.

"Professionaalsed vargad kasutavad uute sõidukite varastamisel nö võtmevaba süsteemi eeliseid. Varaste tegutsemise põhimõte on, et autosignaali pikendatakse spetsiaalse seadmega. See tähendab, et signaali pikendamist näiteks maja ukse tagant on omanikul üsna raske vältida," kirjeldab ta. "Üks väheseid variante selleks on auto võtme hoidmine näiteks fooliumis või fooliumkarbis. Kutselised vargad tegutsevad aga väga kiiresti, auto käivitamisele kulub neil paarkümmend sekundit kuni paar minutit."

Kütt lisab, et samuti tasub meeles pidada, et autovärava pulti ei tasu hoida autos sees, sest see võib aidata varastel kiiresti sündmuskohalt lahkuda. "Väga suur abi kuriteo uurimisel on ka valvekaameratest," sõnab ta.

Küti sõnul tegutsevad välismaalt pärit autovargad üldjuhul sedasi, et päevasel ajal eelluuret ei tehta. "Pigem tullakse pimedas ja autod varastatakse öösel. Kui näete tegevust, mis äratab teis kahtlusi, helistage kindlasti numbril 112," tuletab ta meelde.

Samal teemal

14. november 2018, 08:14
Tartus käib politseioperatsioon Leedu autovaraste tabamiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee