Krimi

VIDEO JA FOTOD | Maksuamet pidas kinni Harjumaal suurt narkoäri ajanud mehed (8)

Kadi Raal, 14. november 2018, 09:12
Foto: PPA
Novembri alguses pidas maksu- ja tolliamet (MTA) kriminaalasja raames kinni marihuaana ja kokaiini salakaubaveo organisaatori, riigisisese kulleri ning narkootilise aine ostja.

Kinni peetud inimesi kahtlustatakse kümnes kuriteo episoodis, mille käigus käideldi kokku ligi 900 grammi kokaiini ja 28 kilogrammi marihuaanat.

Kriminaalmenetluses tehti kindlaks kuritegelikku gruppi kuulunud inimesed, kellel kõigil oli täita oma roll. Grupi juhtide organiseerida oli narkootiliste ainete toimetamine Eestisse ja rahade liikumine.

Narkootikumide hoidmine ja pakendamine toimus selleks eraldi renditud majas, kust läbiotsimise käigus leiti üle 13 kilogrammi marihuaanat. Narkootiliste ainete üleandmiseks kasutati eraldi palgatud kullerite ja peitjate abi.

Kinnipeetud narkootikumide ostja käest võeti ära üle kuue kilogrammi marihuaanat, lisaks läbiotsimisel 10 000 eurot sularaha ja sõiduauto.

MTA narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa sõnul oli jälitusmenetlus mahukas ja keeruline. „Menetluses kogutud tõendid olid piisavad, et vahetult kuriteo toimepanemise ajal kurjategijad kinni pidada. Tegemist oli Eesti mõistes suurte varustajatega, kelle tegevuse lõpetamisel täitus üks MTA narkotalituse selle aasta olulistest eesmärkidest,“ lisas Koppelmaa.

Kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokuratuuri abiprokurör Raigo Aas selgitas, et kõnealuse kriminaalmenetluse käigus kinni peetud isikute näol oli tegemist meestega, kes varustasid olulisel määral narkoturgu Harjumaal. „Arvestades, et narkokuritegude toimepanemine oli kujunenud nende elustiiliks, taotles prokuratuur kolme kahtlustatava vahistamist kohtueelse menetluse ajaks,“ lisas prokurör Aas.

Harju Maakohus nõustus prokuratuuri taotlusega ning võttis kõik kolm kahtlustatavat vahi alla. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib riigiprokuratuur.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee