Eesti uudised

Kontrollkaalu jõkke visanud kalur sattus politsei uurimise alla  (2)

Siim Randla, 14. november 2018, 07:49
Rannapungerja sadamas keskkonnainspektsiooni poolt kalakoguste kaalumise ajal ärritunud ja kontrollkaalu jõkke visanud kaluri juhtumit hakkas uurima politsei. 

Keskkonnainspektsiooni nõuniku Leili Tuule sõnul oli Peipsil paar juhtumit, kus kontrollimine ei läinud päris tavapäraselt ega rahumeelselt.

15. oktoobril kontrolliti Rannapungerja sadamas lossimisi ja tuvastati paatkond, kes oli kalakoguseid hinnanud ebatäpselt. „Kalakoguste kaalumise käigus haaras kalur kaalu ja viskas selle Rannapungerja jõkke. Vette visatud kaalu otsimist tuli takistama abikalur. Kohale kutsutud politsei pidas agressiivselt käitunud mehe kinni ning toimetas arestikambrisse. Kaalud vette visanud kalurilt nõutakse välja tekitatud kahju,“ rääkis Tuul. Tema sõnul esitati kaalude vette viskamise kohta politseile avaldus.

„Minu andmetel on politsei selles episoodis menetlust alustatud, see on väärtegu,“ märkis Tuul. Abikalurit, kes inspektsiooni töötajaid takistas ja ühte neist ka jalaga tagumikku lõi, karistas Viru maakohus tingimisi seitsmekuulise vangistusega. Kohtuotsuse järgi oli ta inspektsiooni töötajaid ka sõimanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee