Krimi

VIDEO JA GALERII | MAFFIAPEALIK VÕI LIHTSALT KARATETREENER? Politsei nabis kinni Aseri allilmajõugu väidetavad liikmed (28)

Arno Põder, 13. november 2018 16:05
Amid MagerramovFoto: Spordiklubi Iman

Eestis aastakümneid toimetanud Aseri kuritegeliku grupeeringu arvatav ninamees Amid Magerramov (37) on sattunud kahe tule vahele – tema tegemisi uurivad korraga Eesti ja Ühendriikide võimud.

USA agendid paljastasid mitu kuud kestnud salaoperatsiooniga Magerramovi ja Jevgeni Bõkovi (44) võimalikud seosed rahvusvahelise narkoäri ning rahapesuga. Õhtulehe andmeil on aga Magerramovi sihikule võtnud ka Eesti keskkriminaalpolitsei, kahtlustades teda rohkem kui kümne liikmega Aseri ehk Aserbaidžaani kuritegeliku grupeeringu juhtimises.     

Laiem avalikkus teadis Magerramovit seni eelkõige eduka karatesportlase ja rahvusvaheliste tiitlivõistluste võitjana. Kuni tänavu sügiseni juhtis ta koos teise tuntud karateka Bõkovi ja veel kolme mehega Lasnamäel asuvat spordiklubi Iman, kus harrastatakse erinevaid idamaiseid võitluskunste.

Imani kodulehel kirjutatakse uhkusega, et nad on välja kasvanud klubist Dünamo, mis treenis Nõukogude ajal KGB ja miilitsa töötajaid ning õpetas neile käsivõitlust. Praegu tegutseb klubi ridades üle 200 sportlase ja harrastaja – sealhulgas arvukalt lapsi ja noori. Iman korraldab treeninguid ka Karjamaa põhikoolis ja Linnamäe vene lütseumis. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.11.2018
Napoli maffia pani narkokoera eest välja kopsaka pearaha
26.09.2018
USA salaagendid nabisid kinni Eesti sportlaste narkomaffia

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee