Eesti uudised

Lüganuse valda kavandatakse uut põlevkivikaevandust 

Toimetas Silja Ratt, 13. november 2018, 11:16
Põlevkivi kaevandamineFoto: Aldo Luud
Lüganuse valda kavandatakse uut Uus-Kiviõli kaevandust, kus loodetakse põlevkivi kaevandada 207 miljonit tonni. Kaevanduse looja on Eesti Energia, kes plaanib lähedal asuva VKG Ojamaa kaevandusega koostööd teha.

Plaanitava Uus-Kiviõli kaevanduse kaevandusmaht on üle kolme ja poole korra suurem kui läheduses asuvad VKG Ojamaa kaevanduses ja vaid ligikaudu kolmandik vähem kui maailma suuremas põlevkivikaevanduses Estonia kaevanduses, mis kuulub samuti Eesti Energiale. 

Samal teemal

Eesti Energia projektidirektor Veljo Aleksandrov kinnitas ERR-i raadiouudistele, et VKG kaevandustega tahetakse kindlasti koostööd teha. Praegu taotleb Eesti Energia kaevandusluba Enefit kaevanduse nime all. "Me teeme koostööd sellepärast, et olla vähem keskkonda häiriv ja optimaalsem, ratsionaalsem ja kuluefektiivsem," põhjendas Aleksandrov ning lisas, et nad ei soovi kaevanduspiirkonda tuua mitte hävingut, vaid positiivset arengut. 

Eile hilisõhtul peeti pea kolm tundi väldanud koosolek, kus esitati rahvaalgatusena taotlus, et volikogu vastusega võiks luba menetlev keskkonnaamet oodata uue aastani. 

Lüganuse volikogu esimees Risto Lindeberg nentis ERR-ile, et kindlasti on kaevandamisloa andmise juures emotsionaalne moment.

"Täiesti arusaadav on, et iga kogukond seisab oma heaolu ja keskkonna eest," märkis ta.

Lüganuse volikogu annab oma seisukoha plaanitava kaevanduse kohta Kolmapäeval. Eitava vastuse korral on õigus kaevandamisloa kohtuotsus langetada vabariigi valitsusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee