Maailm

PUUST JA PUNASEKS | ÜRO migratsioonilepe: mis see on, kas meie riigiisad ei teadnud sellest ja kas see on Eestile kasulik?

Toimetas Greete Kõrvits, 12. november 2018 19:33

88 KOMMENTAARI

s
Siret/ 14. november 2018 21:22
s
Scaramanga/ 14. november 2018 09:23
Mu enda üks lemmikutest on kuidas inglise keelsest dokumendist on eesti keelde tõlgitud "remittance" :) Eesti keelde on see tõlgitud väga neutraalne pangaülekanne, makse või rahvusvaheline ülekanne. Remittance on tähendab aga inglise keeles väga selgelt kui immigrant saadab raha oma sünniriiki ! Kongo murjami raha saatmine Kongost Eestisse ei ole remittance ! Eestist sugulastele Kongosse saatmine on remittance. Aga noh, ju seda ühte lepingu punkti on juba täitma hakatud (seda punkti millest ma räägin on samuti poolikult tõlgitud). Punktis18on jäetud tõlkimata avaliku arutelu kujundamine.
s
Scaramanga/ 14. november 2018 09:18
Kõik need eelnevalt loetletud tegevused on tasuta ? Kui Eestisse saabuvatele murjamitele peab tagama haigekassa, tööõpped, hariduse ja sotsiaaltoetused - siis see ei maksa midagi ? Mnjah.
s
Scaramanga/ 14. november 2018 09:16
Ja mingeid rahalisi kohustusi see Eesti maksumaksjatele kaasa ei too !? Mis ma siis sellest leppest loen: "...vajalike täpsete ja detailsete andmete kogumine", "tegurite minimeerimine", "teabe andmine", "teha kindlaks", "muuta selgemaks", "päästa", "kordineerida", "vähendada", "tugevdada", "ennetada", "kaotada inimkaubandus", "hallata", "tugevdada menetlust", "tugevdada konsulaarkaitset", "tugevdada abi", "tagada baasteenused", "migrantide võimestamine", "kaotada diskrimineerimine", "investeerida migrantidesse", "luua tingimused", "edendada makseid", "luua mehhanismid", "tugevdada koostöö"
s
Scaramanga/ 14. november 2018 09:10
Kari Käsper Inimõiguste Keskusest - unustasite mainimata et tegemist on täiesti sõltumatu MTÜga :))) Ega Sorose Avatud Eesti Fond neid juhuslikult ei toeta ? Keskuse enda kodulehel on nende eesmärgid ilusti kirjas: "mitmekesisuse edendamine" - NICE ! Selle keskuse rahastuse suurus on otseses seoses nende "hädaliste" hulgaga, kelle suhtes nad nüüd oma "erapooletut" arvamust avaldavad !!! Natuke kahepalgeline pole selliste "ekspertidega" mainekujundust teha ? Täielik Pravda artikkel.
l
lihtne otsustada/ 13. november 2018 21:37
nähes kes on leppe takkakiitjad siis on üheselt selge - tegu on äärmiselt ohtliku ja ebavajaliku asjaga
s
sor ose prop agandatööstus ajab häma/ 13. november 2018 21:26
kä speri jutt on täpselt sama silmakirjalik nagu oli ped eseaduse läbisurumisel jutt kuidas seadust on kõige enam tarvis vabaabielus mees-naine paaridele... aga kas on kasvõi üks normaalsuhtes paar seda seadust kasutanud
m
Maestro/ 13. november 2018 18:14
See kirjutis sisaldab valet! Puust ja punaseks valet!

e
Elukutseline Setu/ 13. november 2018 18:12
Selles artiklis väidetakse "Välisministeerium esitas Eesti seisukohtade eelnõu valitsusele ning selle aasta 22. märtsil kiideti välisministri esitatud seisukohad ÜRO globaalse ränderaamistiku ja globaalse pagulasraamistiku kohta heaks.". Seega on küsimus selles, kes valetab. Valitsuse liikmed on kinnitanud, et nemad ei ole lepet heaks kiitnud. Karta on, et valetab Väliministeerium/minister ja selle tellimusel ka see kirjatükk.See kuidas sotsist minister on koos presidendiga üritanud seda asja vaikselt ära teha on lihtsalt kuritegelik.
s
sdf/ 13. november 2018 16:02
Ja lisaks muudetakse illegaalne mitteillegaalseks. Leping ei pidavat midagi kohustama, kuid sellega hakatakse soroslaste poolt veel rohkem rändtirtsude ajusid loputama, kuna siis saab rohutirtsudele öelda, et neil on igasugused õigused olemas. Igasugune väljasaatmine muutub juriidiliselt palju raskemaks, sest advokaadid soovivad leivale ka kalamarja ja kõik väljasaatmisprotsessid venivad veelgi pikemaks ja kõik läheb kallimaks riigile. Kohustuslikud tõlketeenused, juriidiline abi, peavari söök, riietus, küte, igasugu õpped ja muud pilpa peal kandmised jne.
f
faktid/ 13. november 2018 15:33
ÜRO globaalse ränderaamistiku väljatöötamise protsess algas New Yorgi deklaratsiooni ühehäälse vastuvõtmisega ÜRO peaassamblee resolutsiooniga 19. septembril 2016. aastal. Eesti poolt hääletasid THI (mis sa Ärma vargast ikka tahad) ja Jürgen Ligi. Nüüd on Jürgeni targutamist ikka väga ilge kuulata.
e
eestlane/ 13. november 2018 13:52
Ükski lepe ega leping mis tuleb Brüsselist või ÜROst ei ole Eestile kasulik.
k
kodanik/ 13. november 2018 13:30
Üks soome "ekspert" ütleb: Eesmärk on vältida illegaalset ja ebaregulaarset migratsiooni. Nii et siis migratsioon peab muutuma regulaarseks!?
h
huvitavale/ 13. november 2018 13:25
võta teadmiseks et just usa loobus selles leppes osalemisest koos momendil veel 16 arenenud riigiga! Ka Hiina ja L-Korea loobusid seda heaks kiitmast.
t
teadmiseks/ 13. november 2018 12:27
No USA ju ei liitugi selle leppega.
h
huvitav/ 13. november 2018 12:13
Kui see nii halb oleks ja tõepoolest siduv lepe, siis paneks ju venemaa või usa sellele veto, aga nad ei tee seda. Järelikult selle vastu on hoopis inimkaubitsejad, kes rahvast ränga raha eest mööda ilma laiali veab.

m
Mihkel Uring/ 13. november 2018 11:42
Mis joga,Eesti kodanike kaitseks, Soomes? Krt tööd peab tegema
t
TT/ 13. november 2018 11:13
Andke ka allkiri lepingu vastu, kes ei usu seda juttu http://petitsioon.ee/ei-marrakechi-migratsioonileppele
t
13. november 2018 11:07
to Mari- Väga nõus, olen ka vihastanud. Miinused ja plussid ka kaovad jooksvalt.
a
allkiri allkiri/ 13. november 2018 10:52
Allkiri pole lepingul tingimata nõutav. Piisab poolte tegeliku tahte tuvastamisest, kui President on kohal ja noogutab siis on see piisav ka juriidiliselt
g
gh/ 13. november 2018 10:46
Milline organisatsioon hoiaks maailma rahumeelseid inimesi ÜRO eest?
m
Mari/ 13. november 2018 10:06
Miks ÕL ei jäta kommentaaride vastuseid õigesse kohta? Milleks siis üldse see alamkommentaaride võimalus? Milleks see segadus? Kelle väljamõeldis see on? Kas see peab mingi originaalitsemine olema? Jätaks selle ÕL-i üldse sinnapaika kuni oma kommentaariumi korda teeb.
p
Paul/ 13. november 2018 10:01
Marrakechi migratsioonileppe allkirjastamise vastu Kuidas saab niisugune minister nagu Mikser üldse minister olla, kes tahab et Eesti rahvas kaoks maailma kaardilt. Jumal tänatud et meil on veel niisugune erakond nagu EKRE. Huvitav, et ükski teine erakond ei teinud Marrakechi kokkuleppest üldse välja. Järelikult kogu see nende jutt mida nad lubavad Eesti ja rahva heaks on kõik üks paljas möla, nii et Eesti rahvas mõelge keda te valima lähete!?
m
miks Jürgen Ligi/ 13. november 2018 09:58
nüüd vaikib? Laupäeval küll pröökas, et sellist jama ei tohi allkirjastada. https://uueduudised.ee/uudis/eesti/randeleppe-kriitiku-jurgen-ligi-kasi-on-selles-2016-aastast-kuni-olani-sees/

p
Paul/ 13. november 2018 09:47
Milline kasu Eestile??? Meie valitsus ärgu mängigu ülimat tarka vaid vaadaku, mida on otsustanud juba enamus Ida-Euroopa riike ja USA.
a
Andres/ 13. november 2018 09:44
SEE EI VÕTA KELLELTKI MIDAGI, AGA SEE-EEST KÕIK SAAVAD ÕNNELIKUMAKS. See hülgelaul tuleb tuleb meelde lähiajast. Nende "laulvate hüljeste" näod on veel hästi meeles.
m
Mari/ 13. november 2018 09:42
Kas sa selle peale ei tule, et hakkab toimuma sama mis nõuka ajal? Et hakkab toimuma võõrrahva massiimmigratsioon väiksesse rahvusriiki. Iga organsim kaitseb ennast võõraste sissetungijate eest. See on nii inimorganismis kui ka looduses, kus loomad kaitsevad oma territooriumi, s.t. oma söögilauda. Asjale tuleb terve mõistusega vaadata, Väike Eesti ei suuda omigi vaeseid ja vigaseid toita. Ja nüüd lugege Eesti põhiseadust, milleks meie riik on üldse loodud!
k
kodanik/ 13. november 2018 09:33
Eks võtke siis neid oma majja ja toitke neid oma suurest palgast. Suuremal osal eestimaalastest pole seda võimalust. Ja ärge kerjake jõulutunnelites rahvalt haigete jaoks raha!
m
Mari tyyp-le/ 13. november 2018 09:27
Kas sa ei tule selle peale, et hakkab toimuma sama mis nõuka ajal? Et hakkab toimuma võõrrahva massiimmigratsioon väiksesse rahvusriiki. Iga organsim kaitseb ennast võõraste sissetungijate eest. See on nii inimorganismis kui ka looduses, kus loomad kaitsevad oma territooriumi, s.t. oma söögilauda. Asjale tuleb terve mõistusega vaadata, Väike Eesti ei suuda omigi vaeseid ja vigaseid toita. Ja nüüd lugege Eesti põhiseadust, milleks meie riik on üldse loodud!
k
kui see pole siduv/ 13. november 2018 09:19
siis miks sotsid seda salaja ja vargsi sepitsesid, nii et keegi teada ei saaks?
m
mingit lepet pole vaja/ 13. november 2018 09:17
kui riigid oma piire kaitseks ja selle avatud piiride rumaluse lõpetaks.
m
Maali maalt/ 13. november 2018 09:16
``ega too kaasa õiguslikult siduvaid uusi kohustusi, sh kvoote. Globaalne ränderaamistik ei kohusta tegema automaatseid rahalisi kulutusi, andes vaid võimaluse vabatahtlike panuste tegemiseks.```Huvitav, milleks seda siis üldse tahta allkirjastada? Jääb mulje, et suur osa meie poliitikutest ei saa üldse aru sellest ohust, mis meid varitseb seoses suure sisserändega just moslemimaadest ja Aafrikast. Miks meil ei hoolitseta eelkõige oma inimeste eest? Eesti tavainimene elab allpool vaesuspiiri. Saame kätte 1/4 Soome pensionist, hinnad on juba enamuses kallimad,aga poputame migrante.

r
Reet/ 13. november 2018 09:11
Fakt, et riikide esindajaid on sinna millegi pärast vaja. Seda ei tehta ju lihtsalt kohvitamise ja niisama lobisemise pärast. Püütakse lihtsameelseid ümmarguse jutuga lihtsalt aedikusse ajada nüüd.
n
nõndaks/ 13. november 2018 09:06
Austraalias eestlased töötavad, mitte ei ela sotsiaalabi rahadest.
p
13. november 2018 09:04
Pooletoobise heietamine. Pomise oma palveid mujal need ei aita pagulasi tagasi hoida.
k
konsa/ 13. november 2018 08:18
Raamat Buddha õpetus- osa III „Teenistuses“ Riiki juhivad õitsengule seitse õpetust: Esiteks, inimesed peaksid tihti ühiselt arutama poliitilisi asju ja korraldama RAHVUSLIKKU kaitset. Teiseks, kõikide ühiskonna klasside inimesed peaksid koos arutama rahvusküsimusi. Kolmandaks, inimesed peaksid austama ja järgima vanu tavasid ja mitte muutma neid mõttetult, ja nad peaksid kinni KOMBETALITUSTE korrast ja säilitama ÕIGLUST. Neljandaks, inimesed peaksid tegema vahet SUGUDEL ja vanuseastmetel, säilitama PEREKONNA ja ÜHISKONNA puhtust. Viiendaks, nad peaksid olema head lapsed ja ustavad õpetajaile
e
Ex-soomlane/ 13. november 2018 08:04
Maailma kindlam asi on see et leppes pole mitte midagi kasulikku eestlasele. SDEle on ajutine kasu sest saavad kirjaoskamatust kaamelkarjusest hästi valijad. On ainult vaja maksa mereäärekorter ja 5000€/kuu sotsiaalabi.
m
Milla P/ 13. november 2018 07:55
Aga kõik lepingud ongi sellised. Ka meil on õigus tervishoiule, haridusele, peavarjule ja tööle. Õigus on , aga sellega asi piirdubki. Pole raha pole ka mingit õigust. Kui sinul on sada rubla , siis on sinul peagi ka sada sõpra !
n
Nii/ 13. november 2018 07:53
jube vale, et ei taha kommidagi.
p
pole hullu/ 13. november 2018 07:50
Peale Ratase ja Mikseri valimist hakkad ka ise peagi vinguma.

t
tiidja/ 13. november 2018 07:48
Toetame valimistel Mikserit ja Ratast. Nemad teavad, mis meitele heaste mekib, sest iga migrant on vesi meie veskitele.
m
Mõtlesin ka, et/ 13. november 2018 07:42
Miks mna pean eestlasena Eestis hakkama hoolitsema mingite illegaalsete migrantide eest vaid seetõttu, et mingil teisel, hõlbuelu otsival-nautival eestlasel oleks kusagil Austraalias mõnus äraelamine?!
a
Andres/ 13. november 2018 06:47
Ja sa, lumehelves oled kindlasti NLs elanud. Olen seal üles kasvanud, pidev defitsiit oli muidugi kurnav, aga midagi väga halba ka ei olnud. Viha õhutajad tolerandid olete ju teie, lumehelbed.
e
ee/ 13. november 2018 06:41
See ka huvitav väide, et lepe kaitseb välismaal migrantidena elavaid eestlasi. Ah et nende asukohariigil ikka tekivad siis kohustused? Ja Eestil justnagu ei teki siin elavate migrantide suhtes?
t
TK/ 13. november 2018 06:39
Eks sama moodi hämasid punasotsid ka 1940. aastal kui meid Stalini päikese alla vägisi veeti. Leidus ikka koogutajaid, kes vene okupatsiooni õigustavate kõnedega esinesid.
s
sorr/ 13. november 2018 06:34
Saadeti ikka tagasi ja veel kuidas, just nende kõige suuremate pooldajate juurest.
t
TK/ 13. november 2018 06:34
Kõigepealt tuleks 100 protsendiliselt ühineda Sotsiaalhartaga ja asuda selle sätteid täitma. Seda aga ei tehta kuna raha ei ole. Samas on raha Aafrika sulidele ja kolonistidele.
t
tyypile/ 13. november 2018 06:21
Ära kaldu luulude valda,selliste paralleelide peale hakkab ikka tulla.

k
KillaH/ 13. november 2018 05:06
Huvitav väide, mittesiduv leping? Lepingul on enamasti kaks või enam osapoolt, kus lepitakse kokku ühises arusaamas millegi suhtes. Mittesiduvus ja kohustuste vaba leping aga nullib kõik ära ju? Mis tolku on milleski kokku leppida, alla kirjutades nõustuda ühistes arusaamades, kui jäetakse oma osa täitmata? Nonsense ju. See asi pole nii lihtne, kui lastakse paista, ning leevendatakse.
a
ah et pole siduv/ 13. november 2018 03:17
Kas inimesi peetakse idi.ootideks ? Mis mõte lepingul siis on ? Kui pole siduv, siis pole lepingut vajagi ju. Kunagi üks kavalpea tahtis korteri ostu puhul mind endale käendajaks, öeldes, et vabastab mu kõikidest kohustustest. No appi, siis ma poleks ju käendaja. Sama jutt ajavad mul.ti,kultihuvilised poliitikud.
j
juga/ 13. november 2018 03:16
Aga milleks me üldse peaksime kaaluma liitumist leppega, mida me täita ei kavatse? Absurdne väita, et pole siduv. Kallid sotsidest ministrid, otsige omale uus töö. Peale valimisi läheb vaja ja need ei ole enam õnneks kaugel.
n
Noh/ 13. november 2018 02:49
Looda sa, et pole siduv. Pärast kui ei täida Brüsseli käsku, siis antakse pagulaste mitte vastuvõtmise eest kohtu alla nagu Poola ja Ungari. Vot sulle siis pole siduv ja pole siduv
t
tyyp/ 13. november 2018 02:01
Mina tahaks, et minu lastel oleks õigus emigreeruda, kui Eesti muutub näiteks N.Liidu taoliseks koonduslaagriks või suletud riigiks. Niipalju võiks vähemalt ajaloost õppida - selline vajadus minu vanaisa põlvakonnal korra juba oli. Ja on hea meel, et neid inimesi tagasi N.Liitu ei saadetud. Kõige hullem on, et praegune viha ja kinnise ühiskonna õhutamine kipub sinna tagasi vedama.
p
Perestroika/ 13. november 2018 01:56
Minu seisukoht on, et rändelepe on mittesündmus. Nii igav. Palju ägedam oleks tulu- ja sotsiaalmaksu teemal hambaid klabistada, järsku hakkaks kellelgi isegi kõhe veidi. :D Lörtsisadu ja ravijärjekordi nautivaid süürlasi? Eih, nad juba põgenesid siit. :P http://perestroika.pw/2018-11-13-pealikud-naitasid-tiigrit.html
k
köhh/ 13. november 2018 01:52
ÜRO jututubades hauti mädsamuna välja, kollase tibu asemel ronis hoopis kole hais ilmale, õhku ja närve rikkuma. Öeldakse küll, et kaua hautud, kaunikene ja seekord läks midagi kapitaal nihu.
1
123/ 13. november 2018 01:20
Sina oled reaalsusest kaugel, sest seda dokumenti ei allkirjastatagi kellegi poolt. Iga riigi esindaja võtab vaid sõna, kas tema riik toetab või mitte.

j
Jüri Valgamaalt/ 13. november 2018 00:56
Globaalne ränderaamistik ei ole riikide jaoks juriidiliselt siduv dokument... Looda saa. Meie lömitajad võtavad iga piiksatust ÜRO - st ja Brüsselist kui kõrgeimat kohustust mida ummisjalu vaja tormata täitma.
s
See on see salatsemine/ 13. november 2018 00:38
teavad ja veel kuidas teavad aga teevad nägusid, et pole kuulnud kui pauk käis.
u
uss/ 13. november 2018 00:34
See artikkel on reaalsusest väga kaugel. Iga lepe tähendab kohustusi, mille täitmist kinnitatakse allkirjadega. Vastasel juhul ei ole tegemist leppega, vaid aruteluga. Mida migratsioonilepe tegelikult meile kaela toob, sellest saame hiljem teada.
h
huviline/ 13. november 2018 00:06
Huvitav, et saksa ajakirjanikud on suisa teist meelt ja peavad seda lepet lausa kuritegelikuks...
m
Marko Kaasik/ 13. november 2018 00:02
See on täielik ila mis siin räägitakse.See lause on ka täitsa jabur:Rändelepe on vajalik eelkõige meie enda kodanike pärast, kes soovivad mõnes teises riigis püsivalt või ajutiselt elada ja töötada.Mis on ju täielik vale.See leppe on selle jaoks,et pagulased pääseksid lihtsamini Eestisse.Kaob ära inimkaubandus kui sellinne mis aga asendub nõnda nimedatud riigi tasandil inimkaubandusega.Huvitav,et nendel endal ei hakka paha sellest valetamisest
j
juga/ 12. november 2018 23:53
Lõpetage ometi ükskord see rahva lollitamine. Isegi eestlased ei ole nii pikajuhtmelised, kui meie valitsejad arvavad.
p
privet, mode/ 12. november 2018 23:25
Kui seda lepet toetavad Käsperi Kalle ja Kallase Kaja taolised, siis see peab ikka halvimast halvim asi olema.
m
Mikser poiss/ 12. november 2018 23:19
Meie suured valitsejad arvavad ilmselt et tegu on umbes nagu 90ndate tuumakokkuleppega, kus suurriigid paberile allkirjad panid, aga tegelikult ei kohustanud see millekski kui Ukraina ühele neist närvidele käima hakkas.

m
moderaator võttis ära./ 12. november 2018 22:54
Kes on ÜRO-s ülekaalus? Kas mitte arengumaade esindajad? Kes vaid unistavad, kuidas jõukama Euroopa kaukale aadrit lasta. Ei usu, et nende plaanidest meile kasu sünniks.
Ü
!!!/ 12. november 2018 22:52
ÜRO-s on ju suures ülekaalus igasuguste arengumaade neeguste esindajad. Vaevalt, et nemad midagi meile soodsat välja pakuksid.
r
Rahvused tahetakse vägisi välja suretada. Kaljulaid on rahapakiga mõtlemisvõimetuks löödud./ 12. november 2018 22:37
k
Kaljulaiule/ 12. november 2018 22:29
Muretse eestlaste pärast. Me oleme niigi pisike ja väljasurev rahvus. Meeletult masendav sellist võõraste ees koogutamist lugeda. Pole vaja neil araab.lastel - mustadel muretseda perre 10 last, siis pole vaesust ja probleeme ka.
k
Kersti Kaljulaid/ 12. november 2018 22:23
26.09.2018 "Juulis saavutasime üksmeele ülemaailmse turvalise, korrakohase ja seadusliku rände kokkuleppes. Ma juba ootan detsembris selle vastuvõtmist Marrakechis. Kuid see lepe tuleb ka ellu rakendada. Ilma ellurakendamiseta on see õõnes, niisama tühjalt kõmisev nagu ees ootavad päevad nende jaoks, kes ei tea, kuhu nad saavad ööseks puhkama heita, või kuidas rahustada oma nutvaid, näljaseid ja hirmunud lapsi. Me peame püsti tõusma ja neid lihtsalt aitama." https://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/14576-2018-09-26-14-57-41/index.html?fbclid=IwAR2RJ874zu1pnT1aZPkcnkoTenOXmUezfuRIPhTrvQlD
t
Taavi/ 12. november 2018 21:53
Ekre rääkis sellest juba suvel. Keegi ei kuulanud. Kedagi ei huvitanud. Nüüd ärkavad? No valimised, peab ju lolli mängima. Kui ekret poleks, ei teaks sellest keegi. Minu hääl on ekrele. Ainuke erakond, kes räägib asjadest tegelikult nii nagu need on. Valid sotsid, valid islamiseerumise ja rahva hävingu. Valik pn sinu...
k
Kummaline/ 12. november 2018 21:46
Ilves ja Ligi on sellele juba nõusoleku andnud!
12. november 2018 21:39
ei toimu allkirjastamist!!! miks siis peaks minema seda raamistikku allkirjastama?

k
käsper käsper mida saa teed/ 12. november 2018 21:35
mina ei vaja soomes mingisugust kaitset eestilt. Selle valitsuste pärast ma siia pagesingi
n
naine/ 12. november 2018 21:28
uks kinni, oma kodu tuleb kaitsta
o
on/ 12. november 2018 21:22
jah loll seda juttu uskuda...kusjuures paljud asjad pandud ühte patta, nagu anarhia mingi.
u
Uunu/ 12. november 2018 21:06
No ei usu seda juttu, ei usu.
l
lepi/ 12. november 2018 21:04
Mitmed riigid, ka Euroopas on juba teada andnud, et ei ühine selle leppega. Ka Austria valitsus andis sellest teada, et ei ole sellega päri. Said kohe suure kriitika osaliseks.
m
Mari/ 12. november 2018 21:04
https://petitsioon.ee/ei-marrakechi-migratsioonileppele
l
Leopold / 12. november 2018 21:02
Väga poliitiliselt korrektne artikkel.Oksele ajab! See lepe kaitseb eestlasi soomes? Tule taevas appi!
s
Salliv sall/ 12. november 2018 21:01

k
kodanik/ 12. november 2018 20:54
Väga ümmargune jutt. Kui pole isegi allkirju (!?), siis miks üldse see kokkutulek Marokos? Ja Soomet ei maksa küll artiklis mainida. EL-riikides meie õigused kõik vajalikul määral tagatud.
i
imelik/ 12. november 2018 20:50
Tundub, et punased ja multi-kultilased valmistavad ette suurt verevalamist.
a
Ajupesu/ 12. november 2018 20:29
Imelik et sellise artikli illustreerimiseks on leitud jälle heledanahalise lapse pilt ? Mitte ei näidata nende 30 aastaste habetunud laste pilti , kes Saksamaal vägistavad ja tapavad .
r
rahvaränne/ 12. november 2018 20:10
Ainuke legaalne migratsioon on turism ning tööloa olemasolul võib ka meeldivat piirkonda oma panusega rikastada.
p
Puust ja punaseks TEGELIKKUSES:/ 12. november 2018 19:53
illegaalne immigratsioon muudetakse legaalseks ja migratsioon saab sisuliselt inimõiguseks; immigrandid tuleb sulandada sihtriigi tööturu ja avalike teenuste süsteemi; riigid peavad arstiabi, haridust ja juriidilist abi andma immigrandile arusaadavas keeles ja tasuta; riigid muudaksid vihakõne keelustamise loosungi all karistatavaks immigratsiooni või immigrantide kritiseerimise; www.objektiiv.ee
v
12. november 2018 19:52
p
Paras ..... on ser jutt/ 12. november 2018 19:48
s
sots on sots on sots/ 12. november 2018 19:44
"Kari Käsper Inimõiguste Keskusest rõhutab, et lepe kaitseb ka eestlasi, kes välismaal elavad-töötavad" Huvitav, kui mitu Soomes ehitusel töötavat või Austraalias ringiseiklevat eestlast on palunud, et seltsimees Käsper nende inimõigusi kaitseks?