Eesti uudised

GAASIÕNNETUSED EI LÕPE: jälle sai kaks inimest Ida-Virumaal vingugaasimürgistuse (18)

Toimetas Silja Ratt, 12. november 2018 10:34
GaasiboilerFoto: Teet Malsroos
Kohtla-Järvel oli nädalavahetusel kahes korteris probleeme vingugaasiga. Haiglasse viidi kaks kannatanut, nende hulgas väikelaps.

Reede kell 14.13 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosa Altserva tänavale, kus kortermaja korteris hakkas tööle vingugaasiandur. Korteri elanikud läksid kiiresti  välja ning helistasid häirekeskusesse. Päästjad kontrollisid üle enda anduritega kogu trepikoja, gaasi reostust ei avastanud. Ütlesid peremehele, et kutsuks hooldusfirma, enne seda ei saa gaasiseadet kasutada.

Pühapäeval novembril kell 20.54 teatati, et Kohtla-Järvel Järve linnaosas Pärna tänaval hakkas kolmeaastasel lapsel vannitoa kasutamisel halb. Mõõtmistulemused näitasid kõrgenenud vingugaasi taset. Kiirabi toimetas lapse tervisekontrolliks haiglasse. Kontrolliti ka teisi kortereid ja ühest neist toimetati haiglasse kontrolli 42-aastane naine. Trepikoda ja korterid tuulutati.

Päästetööjuhi sõnul ei olnud kontrollitud korterites vingugaasiandureid.

Kui gaas on ühes korteris, võib see olla ka ülejäänud majas

Päästjad paluvad inimesi suhtuda päästetöökäigus vingugaasiga seotud sündmustesse mõistvalt. Võib juhtuda nii, et kui ühes korteris on tuvastatud gaasileke, tekib vajadus kontrollida terve trepikoja kortereid, isegi öösel.

Vingugaasiandur annab märku vaid siis, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele ning esimene ja kõige lihtsam samm, mida igaüks meist saab kohe teha, on osta vingugaasiandur. 1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Mida teha, kui vingugaasiandur hakkab tööle?

  • Esmasena tuleb kiiresti avada aknad, uksed ja ruum korralikult tuulutada.

  • Lülita välja kõik soojusseadmed ja/või ära kustuta tuli ahjus või pliidi all.
  • Kutsuge kohale kvalifitseeritud tehnik, kes aitab probleemi lahendada, enne ärge ise soojusseadmeid sisse lülitage.
  • Kui keegi põeb vingugaasi mürgituse sümptomeid: peavalu, pea käib ringi, süda paha, oksendamine, kutsuge kohale kiirabi ja viivitamatult toimetage kannatanuid värske õhu kätte.

Pidevad probleemid gaasiga

Viimasel ajal näivad gaasiõnnetused sagenenud olevat. Oktoobris juhtus traagiline gaasiõnnetus Tallinnas Kakumäel, kui vingugaasi tagajärjel suri kolm last. Mitmeid õnnetusi on juhtunud Ida-Virumaal Kohtla-Järvel ja Narvas, aga ka Tartus.

Samal teemal

28.10.2018
Üürikorteris elava ema mure: kodus on gaasileke, pisipõnn ei saa hingata
28.10.2018
Mustamäe korteris oli gaasileke
15.10.2018
VINGUGAASIOHVRIST PEREISA: olime koos lapsega mõlemad surmasuus!
09.10.2018
TAASKORD GAAS: Ida-Virumaal avastati möödunud ööpäeval mitu gaasileket