Metsatulekahju hävitamas maja MalibulFoto: AP/Scanpix
Ohtuleht.ee 10. november 2018 17:30
USA California osariigis lõõmavad metsatulekahjud on sundinud oma kodu jätma ja varju otsima üle 250 000 inimesel. Teiste seas on evuakueeruma pidanud ka mitmed Hollywoodi staarid. Hukkunuid on teadaolevalt üheksa, vahendab BBC.

Kõneisikute sõnul soodustavad tule levikut tugev tuul ja metsades valitsev kuivus. Meteoroloogide ennustuste kohaselt võib põlenguid soosivaid ilmaolusid oodata veel ka järgmisel nädalal. 

Reedel levisid leegid California põhjaosas asuvasse 26 000 elanikuga Paradise'i linna. Laupäeva õhtul olid endiselt kadunud 35 linna elanikku. 

Niisamuti jõudis tuli California rannikul asuva Malibuni, mis koduks mitmetele staaridele. Oma villad on pidanud saatuse hooleks jätma näiteks Kim Kardashian-West ja Kanye West, Will Smith, Caitlyn Jenner, Cher ja Denise Richards.

Selline pilt avaneb Malibule õhust: 

Metsatulekahjude teemal on sõna võtnud ka USA president Donald Trump, kes säutsus Twitteris, et laastavate leekide taga on kehv metsa majandamine. Ta lisas, et igal aastal antakse selleks tarbeks biljoneid dollareid ning ähvardas, et kui asja kohe korda ei tehta, lõpetatakse riigi poolne toetus.

Vaata videost, milline teekond võib oodata ees evakueeruvat inimest:

Lisaks on metsapõlengute keskel nähtud tulekeerist. Vaata videole jäänud nähtust: