Eesti uudised

Lasnamäe elanikud nõuavad valitsuselt tehase sulgemist (19)

Siim Randla, 9. november 2018, 20:25
Väo karjäärFoto: TIINA KÕRTSINI
Pöördumises valitsusele nõuab grupp Lasnamäe elanikke Väo karjääris tegutseva asfaltbetoonitehase sulgemist: sealt tulevad suits ja heitgaasid tekitavad inimestele terviseprobleeme.

Tehase avamisega hakkasid läheduses asuvate tänavate elanikud tundma ägedat, teravat ja väga tugevat bituumeni, nafta, gaasi jms keemia lõhna. See tungib ruumidesse isegi suletud akendega. Asfaldi tootmisel eraldub mürgist suitsu ja heitgaase, mille koostis on mürgine, märgivad valitsuse poole pöördunud lasnamäelased. Inimestel algavad terviseprobleemid, milleks võivad olla peavalud ja allergilised reaktsioonid, eriti halvasti tunnevad ennast vanemad inimesed.

„Meie pöördumised Lasnamäe linnaosavalitsuse poole ei andnud tulemusi. Meie ja meie lapsed ei saa hingata õhku, mis on tervisele ohtlik. Palume sulgeda tehas elamurajoonis jäädavalt,“ teatavad pöördujad. „Kui riik meid ei kaitse, pöördume Euroopa Inimõiguste Kohtusse.“

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf teatas Raepressi vahendusel, et nad jõudsid  kohtumisel haisu tekitava Väo asfalditehase juhtidega kokkuleppele, et eelmisest nädalast vahetavad nad välja oma tehase kütuse, et haisu teket vältida.

19 KOMMENTAARI

e
ei tea 17. november 2018, 04:21
milles üldse probleem , Narvas, Kiviõlis, Kohtla-Järvel on odavama keskküte ja tühje kortereid, koligu tagasi ?
h
Harju KEK 14. november 2018, 20:27
meil oli tehas kogu ENSV aja ning nüüd pandi ajutiselt tehas paika, sest egas Väo on juba ammendamas oma paekivi. Neid teisaldatavaid tehaseid on ennegi pandud suure mahuga tööde läbiviimiseks kokkuhoiuna
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee