Norrakad loodavad, et fjordi servale pukseeritud laev rohkem ei vajuFoto: Norsk Telegrambyra AS via Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 9. november 2018 17:49
8. novembril põrkas Norra sõjalaev KNM Helge Ingstad Bergeni lähedal fjordis kokku tankeri ja seda vedanud puksiiriga.

Kõik sõjalaeva pardal olnud 137 meeskonnaliiget evakueeriti ning algasid päästetööd, et uppuvat sõjalaeva päästa. Tanker sai vaid kergeid kahjustusi ning naftat sellelt merre ei valgunud. Tanker seilas Malta lipu all.

Õnnetus juhtus kella nelja paiku varahommikul. Kaheksa sõjalaeva pardal olnud meeskonnaliiget said kergemaid vigastusi. Fregatt KNM Helge Ingstad oli teel tagasi NATO suurõppuselt Trident Juncture 18.

Mis õnnetuse täpsemalt põhjustas, pole avaldatud, ent kohe pärast kokkupõrget hakkas fregatt veega täituma ning vajus kreeni. Oli oht, et alus vajub põhja. Norra ajaleht Aldrimer vahendab, et fregati kaptenile edastasid nii maltalased kui ka sadam raadio teel mitu hoiatust, kuid väidetavalt eiras ta neid, kinnitades, et tal on kõik kontrolli all.

Puksiirid toimetasid sõjalaeva fjordi serva äärde, kus on vähemalt kindel, et laev madalas vees täielikult põhja ei vaju.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

. 12. november 2018 19:02
Pudedad paadid NATO-l, väike kõks ja põhjas.
No jah 14. november 2018 20:53
et Kursk põhja lasta, polnud isegi tankeri suurust m ö I a k a t tarvis.;)
Napsitrall 9. november 2018 22:36
Ristleja künnab merd, ja äkitsi kapten märkab , ees nagu oleks laeva topituli põlemas. Eks siis kamandab madrust, et vilguta talle tulega, et võtku paar kraadi vasemale. Sealt tuleb samuti prožega vastus, et võtke ise hoopis neli kraadi paremale. Kapten asub siis ise prežektori juurde ja klõpsib, et siin kapten võtke kiresti kaks kraadi vasakule. Vastus: siin vanem madrus võtke ise kiremas korras viis kraadi paremale. Kapten jäkle: siin ristleja võtke kiiremas korras kolm kraadi vasakule. Sealt vastatakse: aga see siin on rannamajakas. Põhimõtteliselt tehke mis tahate, ise teate.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS