Maailm

VÕIDUJOOKSUDEGA FINITO: tuhanded võistluskoerad otsivad Floridas uut kodu 

Toimetas Greete Kõrvits, 9. november 2018 17:16
OHTLIK ALA: Floridas on viimastel aastatel võidujooksudel hukkunud mitusada koeraFoto: AP/Scanpix
6. novembril toimunud USA vahevalimistel oli Florida osariigi-sisestes küsimustes hääletusel ka hurdakoerte võidujooksude keelustamine, mille Florida elanikud ülekaalukalt heaks kiitsid. Floridas asub tervelt üksteist kogu riigi seitsmeteistkümnest koerte võidujooksurajast.

Tõsi küll, nendel jooksuradadel töötavad teenindajad ja treenerid jäävad küll tööta, ent koerte võiduajamisi on juba aastaid peetud julmaks spordialaks, kus võidujooksjaid sageli ebahumaansetes tingimustes kinni hoitakse.

Nüüd on järgmine ülesanne leida kõigile neile kärmetele kutsadele uued kodud. Hea on see, et erinevalt õnnetukestest, keda aretatakse võitluskoerteks, on võidujooksuhurdad üsna leebe iseloomuga. Taga ajavad nad mehhaniseeritud peibutist ning oma olemuselt pole nad suurt ei kiskjad ega agressiivsed. Inimestega on nad harjunud, sest on pidevalt nendega koos ning ka lastega neil probleeme ei ole.

Võiduajamiste korraldajad ja treenerid aga kurdavad, et võitlus oli nende jaoks juba ette kaotatud, kuna neil polnud piisavalt raha, mida valimiste eel reklaamidesse panustada. Nende sõnul levitasid loomakaitsjad nende spordiala kohta lihtsalt valesid ning ei pidanud kuigivõrd vaevagi nägema, et rahva hääli võita. Washington Post aga kirjutab, et 2013. aastast on Floridas võidujooksude tõttu surnud 483 hurta. Kes on saanud südamerabanduse, kes surmava elektrilöögi peibutiselt, kes kukkudes kaela murdnud...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee