Eesti uudised

TAASKORD GAAS: Ida-Virumaal avastati möödunud ööpäeval mitu gaasileket 

Toimetas Silja Ratt, 9. november 2018 10:14
GaasFoto: ALDO LUUD
Neljapäeval tuvastati ida-Virumaal mitmes korteris gaasileke ning paar kannatanut tuli kiirabil üle vaadata. Päästeamet manitseb kõiki inimesi, kel on korteris gaasiseade, endale vinguandurit ostma.

Kell 19.49 teatati, et Jõhvi linnas Hariduse tänaval tundis 17aastane neiu korteris juba pikemat aega gaasilõhna. Päästjad tuvastasid korteris väikese maagaasilekke, sulgesid kraanid, tuulutasid ruume ja andsid info edasi Eesti Gaasile. Kiirabi toimetas kannatanu tervisekontrolliks haiglasse.

Samal teemal

Kell 20.03 hakkas Kohtla-Järve linnas Keskallee tänaval peale vannitoa kasutamist tööle vingugaasiandur, mis oli paigaldatud koridori seinale. Gaasikatla asukoht oli vannitoas. Köögis töötas ventilatsioon. Kuigi korteriomanikul oli olemas värske gaasipaigaldise erakorralise auditi akt ja kortermajas oli kevadel käinud korstnapühkija, soovitasid päästjad tungivalt peatada gaasi kasutamine senikauaks, kuniks seade ja ventilatsioon on üle kontrollinud gaasiteenistuse spetsialistide poolt. Päästjad sulgesid gaasiseadmesse sissetuleva gaasitoru kraani. Ruumid tuulutati, meditsiinilist abi keegi ei vajanud.

Kell 20.14 peale vannitoa kasutamist Jõhvi linnas Sompa tänaval kaebas 15aastane neiu halva enesetunde üle. Mõõtmistulemused gaasileket ei tuvastanud. Kiirabi andis kannatanule kohapeal esmaabi.

Vingugaasiandur on kohustuslik

Tuletame meelde, et alates 1. jaanuarist 2018 on vingugaasiandur kohustuslik paigaldada sellistesse eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade. Soovitatav on vingugaasianduri paigaldada lisaks gaasiseadmetega eluruumidele ka muudesse eluruumidesse, kus on küttekoldeid (nt pliidid, ahjud, kaminad vms), millest võib põlemise käigus eralduda vingugaasi.

Paljude õnnetuste põhjuseks on korterisisese gaasipaigaldise omavoliline ventilatsiooni ja suitsulõõride ümberehitamine või gaasiseadme suitsugaaside juhtimine valesse lõõri. Oluliseks teguriks on ka väike ruum, kus ei ole tagatud gaasiseadmele vajalik õhuvahetus.

MIDA TEHA GAASILEKKE AVASTAMISEL JA GAASILÕHNA TUNDMISEL

  • Võimalusel sulgeda gaasi juurdevool
  • Tuulutada ruume akende ja uste avamisega
  • Mitte kasutada ruumis lahtist tuld ega elektrit
  • Eemalduda ohtlikust piirkonnast
  • Informeerida ohust teisi inimesi, häirekeskust (112)
  • Võimalusel lülitada ohtlikust piirkonnast välja elekter