Eesti uudised

Paraadi mõnitanud päästja kaotas kohtuasja (12)

Siim Randla, 9. november 2018 06:29
Kaitseväe paraad 2016. aasta 24. veebruarilFoto: Mattias Tammet
Eesti vabariigi paraadi mõnitanud ja töölt vabastatud päästja Sergei Menkov kaotas lõplikult kohtuvaidluse päästeametiga, kuna riigikohus ei võtnud tema kaebust arutusele. 

Sergei Menkovile määras päästeamet distsiplinaarkaristuseks teenistusest vabastamise selle eest, et ta postitas 24.02.2016 enda Facebooki kontole samal päeval toimunud Eesti vabariigi aastapäeva paraadist video, milles kommenteeris paraadi ebatsensuursete ja solvavate sõnadega. Menkov pöördus kohtusse.

Samal teemal

Tallinna halduskohus asus eelmisel aastal seisukohale, et päästeamet ei ole distsiplinaarsüütegu piisava selgusega määratlenud – nimelt ei selgu käskkirjast, milliseid väljendeid pidas päästeamet solvavaks, alandavaks vms ja miks. Seetõttu tunnistas halduskohus päästeameti peadirektori käskkirja õigusvastaseks ning muutis Menkovi teenistusest vabastamise alust, lugedes selleks teenistusest vabastamise ametniku soovil. Hüvitise maksmise nõudes jäi kaebus rahuldamata. Tallinna ringkonnakohus aga tühistas halduskohtu otsuse, leides et ei saa nõustuda halduskohtuga, kuna süütegu pole piisavalt selgelt määratletud. Seepeale pöördus Menkovi esindaja riigikohtusse, kes teisipäeval ei võtnud kaebust arutusele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee