Eesti uudised

Aastaid kirikuõpetajana töötanud mees kirjeldab elu teispoolsuses

SURMAEELNE KOGEMUS: „Mulle öeldi, et on liiga vara. Minu aeg pole veel täis tiksunud. Uks tunneli lõpus oli suletud...“ (27)

Kristiina Tilk, 8. november 2018 20:15
PILET TAGASI: Raivo tundis pärast nappi pääsemist surmast, et peab andma omalt poolt midagi vastu. Ilusaim kink tundus olevat kunagi Paistu kirikut teeninud õpetajale Jaan Bergmannile mõeldud pink. Foto: Robin Roots

Viljandimaa mees Raivo lamas kaks aastat tagasi Tartu Maarjamõisa haigla intensiivravi osakonnas. Käis ränk heitlus elu eest. Raivo oli maha murdnud raske haigus: kogu tema keha vaevles põletiku käes ja immuunsüsteem võitles tõsise infektsiooniga. Tänavu sügisel võib haiguse seljatanud Raivo tähistada oma teist sünnipäeva. „Mõnikord ma mõtlen, miks mind tagasi kutsuti? Miks mul ei lastud minna? Ma olen juba pika elu ära elanud... On mind siis veel siia vaja?“ arutleb ta.

Raivo (70) soovib kogu südamest tänada arste, kelle kiire tegutsemine lubas tal oma maist teekonda jätkata. Ta võtab ühendust Õhtulehega ja uurib, kas me tahaksime kuulda, kuidas ta kohtus inglitega. Raivo on aastaid pidanud kirikuõpetaja ametit, kuid säärane kogemus oli tal esimest korda. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.11.2018
Surmakogemuse läbi elanud Võrumaa tüdruk: hakkasin nägema inimeste hingi. See oli nii õudne!
21.10.2018
„Mu seisund oli nii halb, et arst palus lapsed haiglasse hüvasti jätma.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee