Emile Ratelband, hetkel veel 69 aastat vana, kuid loodab peagi olla 49 aastat noorFoto: EPA / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 8. november 2018 19:32
Hollandi mees Emile Ratelband tahab, et tema vanus ametlikult 20 aastat nooremaks muudetaks. Enda sõnul positiivsustreenerina töötav härra pöördus oma soovi võimaldamiseks kohtusse.

„Elame ajal, mil inimene saab muuta oma nime ja muuta oma sugu. Mispärast ei võiks mina otsustada, mis mu iga on?“ vaidles praegu veel 69aastane Emile Ratelband kohtu ees. Kohus, mis nelja nädala pärast otsuse langetab, on aga mehe soovi suhtes skeptiline. Sellist juriidilist võimalust, et kodanik lihtsalt oma suva järgi omale sünnipäeva saaks valida, teadaolevalt pole.

Üks kohtunik uuris Ratelbandilt, mida tähendavad siis 20 aastat, mida ta kaotada kavatseb. Kelle eest ta vanemad siis hoolitsesid, kes oli see väike poiss, keda kõik nendest kustutatud aastatest ju ometigi mäletavad?

Ratelband vaidleb aga, et 69aastase mehena kogeb ta pidevalt diskrimineerimist. Näiteks kohtinguäpis Tinder ei ole daamid tema vanusenumbriga mehest üldse huvitatud. „Kui oleksin 49, saaksin osta uue kodu, sõita teise autoga, võtta lisatööd,“ loetleb ta. Mis Tinderit puudutab, on Ratelband veendunud, et on piisavalt nägus, et kui tema näo kõrval oleks parem vanusenumber, ei oleks tal kohtamiskaaslaste leidmisel probleeme. Ta on kindel, et potentsiaalseid huvilisi peletab vaid kole kõrge vanusenumber. Ratelband selgitab, et arstide sõnul on tal keha kui 45aastasel ning tal on „noore jumala“ füüsis.

Ta kinnitab ka, et loobuks otsekohe pensionist, kui tal ametlikult nooreneda lubataks.