Seisukoht

Seisukoht | Vaene riigikogulane (6)

Kristjan Väli, reporter, 8. november 2018, 18:35
 
Kolmapäeval kirjutas portaal Geenius, et mitme riigikogulase hinnangul on nende 2684eurone netokuupalk liiga väike, et midagi kõrvale panna. Sellega tuli mulle kohe meelde hiljaaegu sõpradega maha peetud vaidlus teemal, kas 27 euro eest saaks neljaliikmeline pere nädalaks toidu lauale.

Kõik algas sellest, et arutasime sõpradega, kas 27 eurot on meeste juukselõikuse eest liiga palju või mitte. Kuna arvamusi oli erinevaid, siis mõtlesin, et  kõige parem on võrdluseks tuua toidule kuluv raha. Täpsemalt siis võrrelda juukselõikusele kuluvat summat neljaliikmelise pere toidueelarvega. Küll aga ma ei osanud arvata, et peaaegu kõik sõbrad selle üle vaieldes tülli lähevad.

„Jah, saab küll 27 euro eest neli inimest söönuks, kui ainult jahu suust sisse ajada,“ arvas üks neist. Teise sõbra arvates saab ka hakkama, aga tekib küsimus – mis elu see on? Kolmanda arvates on esimene uhkeks läinud rikkur, kes sööb vaid musta kalamarja, on lihtinimese elust võõrdunud, ja tema jahu söömise jutt on puhas lora. Kehtima jääb vana tarkus: kes palju teenib, see ka rohkem kulutab. Riigikogulane vististi sureks nälga, kui 27 eurot oleks nädala söögieelarve.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee