Maailm

USA 85aastane ülemkohtunik kukkus ja murdis kolm ribiluud (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 8. november 2018 18:09
Ruth Bader Ginsburg: osa riigist ootab, et kohtunik lõpuks ometi pensionile läheks, teised ei luba tal sellele mõeldagi!Foto: AFP/Scanpix
85aastane USA ülemkohtu kohtunik Ruth Bader Ginsburg kukkus neljapäeval oma kontoris ja murdis kolm ribi, vahendab ABC News.

Ginsburg toimetati kärmelt haiglasse. Muidu on naine ülemkohtus tuntud oma kange iseloomu ja range trennikavaga. Ta teeb regulaarselt trenni kohtu jõusaalis. Ginsburg ei ole kordagi puudunud üheltki kohtu suuliste argumentide voorust. Isegi siis, kui naine läbis kiiritusravi pankreasevähi põdemise ajal, pärast pärasoolevähi lõikust ning isegi siis, kui argumentide esitamine toimus vaid päev pärast Ginsburgi abikaasa surma.

Samal teemal

Ruth Bader Ginsburgi määras 1993. aastal ametisse president Bill Clinton. Ta on üks ülemkohtu neljast kohtunikust, kelle on valinud demokraadist president.  Üldiselt on ülemkohtuniku amet eluaegne, kui kohtunik just ise ei otsusta, et tema tervislik seisund või muu põhjus tema tööd takistab. Kohtunikke on kokku üheksa, ehk hetkel on kohtu kaalukauss pisut kaldu vabariiklaste soositud kohtunike poole. Põhimõtteliselt oli see nii ka enne Brett Kavanaugh' ametisse asumist, ent pensionile läinud kohtunik Anthony Kennedy, kelle Kavanaugh' välja vahetas, võis vahel hääletada ka vabariiklaste partei eelistuste vastu.

Mõned Ameerika liberaalsete vaadetega saatejuhid viskavad vahel nalja, et Ruth Bader Ginsburg ärgu üldse mõelgugi pensionile ega ärasuremisele. Mõned vabariiklased ilmselt aga ootavad, et eakas kohtunik õige pea koha vabastaks - siis saaks president Donald Trump oma ametiaja jooksul juba kolmanda ülemkohtuniku ametisse määrata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee