Eesti uudised

EBAÕIGLANE! Eesti klient maksab Amazoni videoteenuse kehvakese valiku eest liiga palju 

Toimetas Greete Kõrvits, 8. november 2018 16:50
Foto: AFP/Scanpix
Veebileht comparitech.com võrdles videoteenuse Amazon Prime Video hindu ja valikuvõimalusi 28 riigis. Tulemustest selgub, et Eestis saavad teenuse kasutajad paraku nöörida.

Prime Video on filmide ja telesarjade rentimise ja ostmise teenus, mille juurde kuuluvad ka Amazoni omasarjad. Prime Video on osaks suuremast Amazon Prime-teenusest. Võrdlusuuringu koostanud eksperdid leidsid aga, et Prime Video kasutajad eri riikides ei saa sama hinna eest sama valikut.

Näiteks Singapuris saab kasutaja valida vaid 713 filmi ja sarja vahel, samas kui USAs on valikus 18 246 toodet. See on enam kui 25 korda rohkem. USA valik on ka kõigist uuritud riikidest kõige suurem. Ehkki Singapuri vaatajad maksavad teenuste eest vähem, on see ikkagi riik, kus tarbija saab oma raha eest kõige viletsama tulemuse.

Kõige soodsamalt saavad Prime Video teenuseid nautida aga Suurbritannia ja Iirimaa kasutajad. Seda seetõttu, et Prime Videot võivad nemad osta eraldiseisvana Amazon Prime'ist, mis teeb sarjade-filmide vaatamise 29 protsenti odavamaks kui siis, kui nad teenust läbi Amazon Prime'i kasutaksid. Valik on neil samuti suhteliselt korralik, USA järel suuruselt teine: 11 066 toodet.

Hinna ja kvaliteedi (õigemini siis kvantiteedi ehk filmide-sarjade arvu) suhe on korralik ka Indias (3. koht), Kanadas (4.), Austraalias (5.) ja Uus-Meremaal (6).

28 riigist on kolm Baltimaad päris lõpus. Läti ja Leedu edestavad Singapuri, nende ja Eesti vahele jääb veel Holland ning Eesti leiab 24. kohalt. Eestis on teenuse kuutasuks 5,99 eurot ning valikus 773 toodet. Neist 176 on telesaated, ülejäänud filmid. Teenuse hinna poolest on Eesti küll keskel (14. koht), ent kehvake valik viib väärtust paraku kõvasti alla.