Kristina Šmigun-Vähi poolt saavad seekord hääle anda kesklinlased, lasnamäelased ja piritalased.Foto: Arno Saar
Dannar Leitmaa 8. november 2018 13:23
Ehkki lõplike valimisnimekirja kinnitamiseni on veel paar kuud aega, siis vähemalt Reformierakonnal on esialgsed pingeread paika pandud. Sealt selgub ka, et mitmendal kohal ja kus kandideerib kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.

Õigeks vastuseks on neljas ja Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkond. Siinkohal peab märkima, et tegu on partei esialgsete nimekirjadega ja lõpliku järjestuse paneb paika sisehääletus, kuid eelmistel kordadel on sealsed muudatused olnud kosmeetilised ja pigem pannakse sisehääletusel paika kohad üldnimekirjades. 

Šmiguni edestavad praeguses järjekorras Kesklinna esinumbrina Siim Kallas, teise numbrina Keit Pentus-Rosimannus ja kolmandana samuti uus tulija Andres Sutt.

Suurem vaidlus käis Taavi Rõivase positsiooniga, kuna Rõivas rääkis eelnevalt, et kavatseb kandideerida Kesklinnas esinumbrina, kuid kuna Rõivas läheb Andrus Ansipi järel tõenäoliselt teise numbrina europarlamendi valimistele, siis saadeti Rõivas hoopis Lääne-Virumaale kandideerima.

Teistest uutest tulijatest on Margit Sutrop Tartumaal teine number Urmas Klaasi seljataga ja Ants Laaneotsa ees. Hiiumaa vallavolikogu esimees ja pikaajaline Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik kandideerib Lääne-, Hiiu-, Saaremaal kolmandana. Temast eespool on Saaremaa aud ja uhkused Kalle Laanet ja Urve Tiidus.

Kaja Kallas ise võtab esinumbri koha sisse Harju- ja Järvamaal. Ida-Virumaale saadetakse üllatuskäiguna Eerik-Niiles Kross. Mustamäel ja Nõmmel on tavapärases kohas Urmas Paet.

Põhja-Tallinna ja Haabersti piirkonnas on tõenäoline esinumber Kristen Michal, teisel kohal Heidy Purga, kolmas Arto Aas ja neljandale reale on paigutunud nädala algul erakonna peasekretäri kohalt lahkunud Kert Valdaru.