Krimi

Kaks meest tapsid narvalase, et röövida talt õlu ja 40 senti (19)

Toimetas Gerly Mägi, 8. november 2018, 12:21
Mehed peksid oma ohvri surnuks ning jätsid ta lumisele tänavale lebama. Pilt on illustreeriv. Martin Ahven
Ühel veebruarikuu hilisõhtul leiti Narvas 51aastase mehe surnukeha. Ohvrilt oli röövitud pudel õlut ning 40 eurosenti. Kurjategijatele, Maksimile ja Dmitrile, mõisteti karistuseks vastavalt 14 ja 10 aastat vangistust. 

Joala tänaval asuva maja juurest leitud surnukehal olid vägivalla tundemärgid. Mehe tapsid 29aastane Maksim Jevstifejev ja 43aastane Dmitri Ptitsõn. Kohus tunnistas nad süüdi grupis tapmises ning röövimises. Maksim ja Dmitri nimelt röövisid ohvrilt pudeli õlut ja 40 eurosenti. 

Mehed olid kuritöö hetkel alkoholijoobes. Nende eesmärk oli ohvrit röövida ning nad peksid teda. Kehavigastused olid aga sedavõrd rasked, et kannatanu suri. Mehed jätsid ohvri lumisele linnatänavale kõhuli lebama ning lahkusid.

Maksim tunnistas ennast kohtuistungil süüdi, Dmitri tunnistas ennast aga osaliselt süüdi. Dmitri võttis omaks ainult selle, et võttis kannatanu õlle. 

Kohtu hinnangul oli Maksimi süü suurem kui Dmitril, kuna tema oli ohvri suhtes vägivaldsem ning peksis teda rohkem. Seega otsustas kohus mõista talle karmima karistuse kui kaasosalisele Dmitrile. Maksim peab trellide taga veetma 14 aastat, Dmitri aga 10 aastat.

Kohus rahuldas kannatanu tsiviilhagi ning määras, et mõlemad mehed peavad tasuma ka menetluskulud.

Kohtuotsusele võib 15 päeva jooksul alates kohtuotsuse avalikult teatavakstegemisest esitada kirjaliku apellatsioonkaebuse Tartu ringkonnakohtule.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee