Eesti uudised

Leedu piirivalvekoer aitas leida Võrumaal metsa eksinud proua 

Toimetas Kadi Raal, 8. november 2018 10:44
Leedu ja Eesti piirivalvurite otsingutiimFoto: Politsei- ja piirivalveamet
Piusa kordonis koostöökohtumisel osalenud Leedu piirivalvurid kaasati jooksvalt Võrumaal metsa kadunud vanaproua otsingutele, tänu nende teenistuskoerale leiti naine ka üles. 

Teisipäeval kella 16.30 paiku sai politsei teate, et Võrumaal Viitka külas eksis 69-aastane naine metsa. Teada oli, et naisel võib esineda terviseprobleeme ning tema mobiiltelefoni aku on otsakorral.

Proualt saadi lisainfot, kust ta metsa sisenes ning sinna samasse saadeti piirivalvepatrull ühes teenistuskoeraga jälge ajama.

Et sel ajal olid Piusa kordonis piirivalve tööga tutvumas kaks Leedu piirivalvurit, kel olid samuti teenistuskoerad kaasas, mindi väljakutsele üheskoos. Leedu piirivalvuri teenistuskoer sai jälje kiirelt kätte ning liikus järgmise tunni vältel jälge mööda aina edasi, kuni jõutigi prouani.

Samal teemal

Naisega oli kõik korras ning naine juhatati metsast välja.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno märkis, et piirivalvurid vahetavad pidevalt oma kogemusi välisriikide kolleegidega ning muuhulgas käiakse üksteise tööga kohapeal tutvumas. "Eks see oli puhas juhus, et sel päeval selline hädaabikõne meist vaid mõne kilomeetri kauguselt laekus ning saime üheskoos reageerida."

Hinno sõnul sündis kiiresti otsus, et esmajärjekorras läheb jäljele just Leedu teenistuskoer koos Eesti, keskkonda tundva piirivalvuriga. "Arvestasime ette, et kui Leedu koer väsib, jätkab tööd ootel olnud Piusa kordoni teenistuskoer oma koerajuhiga. Õnneks läks kõik väga ladusalt ning naise elu sai kahe riigi piirivalvurite koostöös päästetud,“ oli Hinno rõõmus.

Samal teemal

22.03.2019
TUBLI KUTS: piirivalvekoer Felix tabas ebaseaduslikult piiri ületanud vietnamlased
07.00.2019
Metsa eksinud joobes mehe elu päästis kõne hädaabinumbrile
16.09.2018
Politseikoer Nacho tabas metsast roolijoodiku
10.09.2018
FOTOD | Piirivalvekoer Ixo tabas salasigarettide smugeldajad