Eesti uudised

Töökiusamise eest saab nõuda kahjutasu

Toimetas Kadi Raal, 8. november 2018 07:11

30 KOMMENTAARI

v
VM/ 14. november 2018 21:44
Ja brežnevismi kinnitab ka ühe p*zdastrateli eelistamine ning tollele palga maksmine ka viinaravil viibimise ja alkojoobes tööle tulemise ning platel viibitud aja eest... NB! Haridusasutuses!
v
VM/ 14. november 2018 21:39
Ja brežnevismi kinnitab ka ühe p*zdastrateli eelistamine ning tollele palga maksmine ka viinaravil viibimise ja alkojoobes tööle tulemise ning platel viibitud aja eest...
a
Abc/ 12. november 2018 21:00
Aga kui tööandja/d kiusab, kellele ma siis kaebama lähen? Kolleegidele?
v
Vassilisa Mudraja/ 9. november 2018 13:58
Mitte ainult lasteaia. Ka koolidirektorid teostavad brežnevismi hoole ja armastusega. Isegi noorem generatsioon, st alla 35a - nad võivad olla vanemate psühhopaatide santaaži all nagu ühes vanalinna koolis paistab olevat (näit Kroonikast tuntud neegrerlaulja surnuksmagataja). Seega
k
konsa/ 9. november 2018 11:39
Töövägivallana mõistetakse füüsilist või vaimset vägivalda töökohal, mille üheks avaldumise vormiks on töökiusamine. Töökiusamine võib avalduda: suhtlemise piiramises ehk konkreetse töötaja ignoreerimises.. .-.-.-.-.- eh, kui ikka inimesega keegi suhelda ei taha, siis peaks see inime ikka peeglisse vaatama, sest täiskasvanud ei ignoreeri kedagi ajaviiteks
v
Väike vahe,/ 9. november 2018 07:21
Stalin ei kamandanud kolmekümnendail Eestit!
m
Mm/ 8. november 2018 20:41
Nagu meie Rõugest kirjutaks, kiusamise mustervald. Kui ikka suure halli massi sisse ei sobi saad tunda. Lasteaiast pannakse töötajate abiga silt otsaette ja sellega elad...kui pugemist ära ei õpi või vallaninadele kuidagi kasulik või ohtlik pole. Viimase variandi puhul võib vallavanem õuele vikatimehega ähvardama tulla jne...jne. Kiusamise mustervald. Ja tänu hirmul lambakarjale, kellel on pangalaenud ja mitte oma arvamus.
j
Jossif/ 8. november 2018 17:39
Kui N-Liidus möödunud sajandi kolmekümnendail tembeldati süütuid inimesi imperialistide agentideks, rahvavaenlasteks, jne, siis pandi nad vangilaagrisse või lasti lihtsalt maha. Ja abi ei saanud nad kusagilt. Praegusel ajal võib iga vähegi võimu omav mats sind sõimata vihakõnelejaks, homofoobiks, vastutöötajaks ning sind lastakse lihtsalt töölt lahti ja abi pole samuti kusagilt saada.

k
Küsimus?/ 8. november 2018 17:18
Kuidas selle No 99 teatriga oli? Peale Vanalinnastuudio trupi minemaajamise läksid sealsed uued juhid naisterahvale lausa käsitsi kallale. Peksid ta majast välja ning peksmine jätkus veel tänavalgi. Kõik süüdistused aga pistsid ametnikud sahtlipõhja. Süüdlasi premeeriti ja ülistati veel pealegi.
n
No/ 8. november 2018 16:27
tõlgi see tekst ära nüüd.
n
No/ 8. november 2018 16:14
mida passid seal aastaid, mujale ei mõista minna ?
h
hmm/ 8. november 2018 16:05
Huvitav, miks ma siis ära läksin Eestist, tagakiusamise pärast ikka, kunagi polnud töö piisavalt hea ja ikka tegid midagi valesti, aga Kanadas olles 6 aastat, krt seal kiideti takka endal hakkas algul imelik, et kas ikka kõik ok, aga vot tuli välja, et see ongi seal ok ja teistsugune suhtumine, neil on vaja töö tegijat mitte naerualust või keda taga kiusata
r
Rait/ 8. november 2018 15:36
l
Lepatriinu/ 8. november 2018 14:30
Jah, pugejad on endiselt direktorite lemmikud, kes noogutavad igasuguse lolluse peale!
k
Kuule, KAH SELLE PROBLEEMIGA SILMITSI/ 8. november 2018 13:03
Kas Sa ise ikka aru said, mida kirjutasid? Tasub oma jutule enne sisestamist läbi lugeda.
k
Kah selle probleemiga silmitsi/ 8. november 2018 12:35
Mis asi see on kui Firmas töötavad töölised kes on organiseeritud oma rahvus kaaslasi. Kui selle rahvus jääb ette eestlased, NATO, muud vähemused? Ja firmal on Kaamerad mis salvestavad 24h ning firmajuhid ei võta midagi ette. Kui sa ei oska Vene keelt ega ei oskagi.

m
M/ 8. november 2018 12:34
Lahkusin isegi hiljuti oma töökohast uude kohta kiusamise tõttu. See oli täiesti väljakannatamatu. Kiusajateks olid igati haritud ja tähtad tegelased. Jube stress tekkis. Nüüd uues kohas kõik palju parem. Kui ma oleks ülemuse juurde läinud sellise jutuga oleks ta kõigepealt naernud ja öelnud, et reageerin üle ja kiusajad oleksid hoogu aina juurde saanud. Tagasivaadates lihtsalt ei suuda uskuda, et nii haritud inimesed sellise lasteaia tasemeni on võimelised langema. Juttudest, mis nad omavahel rääkisid, oli juba aru saada, et nende elus väga midagi huvitavat ja põnevat ei toimu.
j
JJ/ 8. november 2018 11:45
mhh-ile kiusamine saab alguse juba rivaalitsevate ja tülitsevate lastega kodus, jätkub lasteaias jne. Hm-ile, enamuses valib ülemus ise endale soosikud, kes siis tükivad end jupijumalaks pidama ja teisi kiusama, aga on ka kadetsejaid, kes mitte ei salli, et teine temast paremini tööd teeb ja natuke rohkem teenib. Aga see, et kõigist kiusajatest lahti saada... vastt mäletate ühe ameti juristi, kes sai süüdimatult kogu kollektiivi terroriseerida ja mingi kaebus ei päästnud kaastöötajaid terroriseerijast vabaneda.
t
Teine juhus/ 8. november 2018 11:43
Julgesin nuriseda seaduserikkumiste üle, mis panid inimeste elud ohtu, selle tulemusel alandas tööandja minu palga ränkraske töö eest miinimumini, tuli lihtsalt lahkuda töölt.
o
oma õigustega/ 8. november 2018 11:40
võite tagumikku pühkida. Kirjutasin ka kunagi lahkumisavalduse töölepingu rikkumise tööandja poolt ja saatsin selle tunnistajaga ära. Tööandja tõmbas selle puruks ja viskas prügikasti ning vallandas mu tööluusi tõttu, mida polnud teinud. Sundis ühel alluval kirjutama seletuse, nagu ma oleks teinud, aga see kirjutas siis väga segase või umbmäärase. Sain küll töövaidluskomisjonist saamata jäänud palga ja viivise, aga kompensatsiooni ei saanud, kuna töövaidluskomisjonis töötas ka tööandja alluv.
k
Kriss / 8. november 2018 11:29
Suur kiusamine toimub lasteaia direktorite poolt! Seal toimub ringkaitse!
ä
Ära aja!/ 8. november 2018 11:25
Töökiusamine pole seotud haridusega! Asutustes, kus kõik on kõrgharidusega, käib selline kius ja intriigid, et sul puudub fantaasia selle ette kujutamiseks. On riigiasutusi, milles ülemus selgitab uutele tibidele, et ametiredelil tõustakse läbi tema voodi. Meile tuli pisike vinniline tüdruk, kes sõi pooleteise aastaga 14-st 11 inimest osakonnast välja, et need pugejatega asendada, kiusates kõiki päevast päeva! Olime kõik kõrgelt haritud.
m
Ma/ 8. november 2018 11:15
Eksitav pealkiri. Niiöelda "kahjutasu" saad üksnes nõuda vaid töölepingu ülesütlemisel. Ärge tehke nii, pärast lähevadki mõned sinisilmad suure nutuga raha nõudma.
v
valve/ 8. november 2018 10:55
Töökiusamist esineb rohkem neis ettevõtetes kuhu võetakse madalama haridustasemega töötajaid.Ja kiusamist on palju,liiga palju.Sellised trahvid on väga tervitatavad!

a
Anonümos/ 8. november 2018 10:41
Töökiusamist esineb ettevōtetes kus on inimestel vähe tööd ja palju vaba aega lollustega tegeleda.
h
Hm/ 8. november 2018 10:35
Selle peale ei ole mõelnud, prooviks ülemusele vähem pugeda ja ei prooviks olla kaastöötajatest parem.
ä
Älis/ 8. november 2018 09:53
Aga kui kiusajaks on klient?
m
mhh/ 8. november 2018 09:01
kohe näha , et sa pole kiusamise ohvriks langenud. Usu mind see pole just väga tore kui sa teed korralikult tööd aga seljataga tehakse nalja lõhutakse tööriistu vms ( piisavalt palju , et on võimalik ikka korda ka teha see tööriist) või pandud nt silikooni või superliimi kruvikarpi . Raske on nii tööd teha kui peab koguaeg üleõla vaatama. Selliseid inimesi on tõesti tahtmatult palju olemas ja hea , et sellega üldse tegeletakse. Koolikiusamisest muidugi hakkabki asi üldse pihta sest need samused kiusajad kiusavad ja töökohal edasi .
p
pärnakas/ 8. november 2018 08:59
Kusjuures on täitsa olemas. Isiklikust kogemusest tean. Tööandja tasuks selle eest, et julged oma arvamust avaldada, maksab aastaid väiksemat palka kui teistele sama tööd tegevatele töötajatele.
m
Maali/ 8. november 2018 08:56
Oleneb, millisest asjast oled üle? Mõtle jänkuloole!
t
8. november 2018 08:35
Tore nali tööline teeb tööd lohakalt saab selle eest karistatud väiksema koefitsendiga ja kohe kaenama Tuleme ikka maapeale
t
tibu/ 8. november 2018 08:14
no kuhu me oleme jõudnud? meil on koolikiusamine, ahistamine, töökiusamine jne.... kas see on siis mingi uus moevool, millega kõik peavad kaasa minema või lihtsalt kunstlikult tekitatud jama ja miks on inimesed ise nii pehmeks muutunud, et iga sõna või puudutus või siis ka veidi raskem töö/kooli ülesanne kohe kiusamisena tundub? ja nselle asemel,et asjast üle olla, pistakse kohe kisama....et kiusatkse, ahistatakse jne, jne... rahvas!Tulge mõistusele!!