Eesti uudised

Raimond Kaljulaid „Pealtnägija“ loost: Keskerakonnal pole vähimatki seost Soome sihtasutustega, veel vähem seal tehtud küsitavate tehingutega! (15)

Ohtuleht.ee, 7. november 2018 22:40
Raimond KaljulaidFoto: Martin Ahven
Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid kommenteeris oma sotsiaalmeedia kontol „Pealnägija“ lugu, mis rääkis erakonna endise peahoone müügist.

„Vaatasin just „Pealtnägija“ lugu, mis puudutab Keskerakonna vana büroo müüki, uue büroo üürimist ja ühe Soomes tegutseva sihtasutusega seotud kahtlusi. Kõigepealt tahan kinnitada seda, et pean „Pealtnägijat“ heaks saateks ja selle tegijaid professionaalseteks ajakirjanikeks - nagu kõiki, kes ERR-is töötavad. Küll aga selle loo puhul tundub mulle oluline mitte näha omavahel seotuna sündmusi, mis on puhtalt kokkusattumused. Mõistagi ei ole Eesti Keskerakonnal vähimatki seost mingite Soome sihtasutustega, veel vähem seal tehtud küsitavate tehingutega," kinnitab Kaljulaid.

Samal teemal

"Olin juhatuse liige büroo müügi ajal ja olen nii kindel kui saab olla selles, et kõik Keskerakonna juhatusest ning nende tehingutega seotud isikutest büroo poolt said aru, et see tehing on kõrgendatud tähelepanu all avalikkuse poolt. Ma ei usu, et nendel tehingutel on erakonna või linna poolt üldse mingeid muid „telgitaguseid“ kui need, mis on avalikult teada. Ning mitte miski antud „Pealtnägija“ loos sellele tegelikult ka ei viita, et linna või avalikkuse huve oleks antud protsessis riivatud. Mul on kahju, kui selle loo pinnalt jääb jälle mulje, et tegemist on järjekordse olukorraga, kus poliitilised ja ärihuvid on leidnud üksmeele avalike huvide arvelt," sõnas Kaljulaid.

"Tunnustan linnapea Taavi Aasa ja peasekretär Mihhail Korbi selle eest, et nad on andnud selles asjas avalikkusele selgitusi - kindlasti teevad nad seda ka tulevikus, kui selleks on vajadus, kuni igasugused küsimused ja kahtlused on lõpuni hajutatud. Ma ei usu, et Keskerakonnal või linnal on siin midagi varjata või häbeneda ja tahan loota, et sellele veendumusele jõuab ka ühiskond.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee