Sisuturundus
22. november 2018, 16:49

Hubane küünlavalgus sobib sügistalve ideaalselt – aga vali loodust hoidvad küünlad!

Haapsalus paikneb üks hubane majake, kus tegutseb pereettevõte Amii küünlakoda. Igapäevaselt käib küünlakojas vilgas sojavahast lõhnaküünalde ja aroomivahade valamine.. mis sobib muinasjutulise Haapsalu õhustikku ideaalselt.

Pereema Anniki hakkas suurest käsitööarmastusest tegema küünlaid kolm aastat tagasi. Tänaseks on aga hoogsalt edasi arenetud ning põnevaid küünlaid võib leida 100 müügikohast üle Eesti. Kõige laiema haardega edasimüüjad on Apollo, Prisma ja Olerex. Lisaks tehakse ettevalmistusi, et siseneda lähiaastatel välisturgudele.

„Meie küünlad valmivad käsitööna kvaliteetsest sojavahast. Küünaldesse lisame pastelseid värve ja parimaid tõeseid aroome. Igasse küünlasse on lisatud alati ka killuke armastust,“ jutustab Anniki ise.

Amii jaoks on olulisel kohal looduse hoidmine. „Kasutame oma töös 100% ulatuses kvaliteetset sojavaha, mis on taastuv loodusvara ja keskkonnas täielikult lagunev. Hindame kõrgelt ka taaskasutust. Küünlad valame tugevatesse klaaskaanega purkidesse, mis on võimalik küünalde põledes sooja vee ja seebiga imelihtsalt puhtaks pesta,“ paotab Anniki. „Küünlaklaase on võimalik taaskasutada. Üks võimalus on tuua need meile tagasi ja osta järgmine küünal soodsama hinnaga, teine variant on leida küünlaklaasile ise uus otstarve (kasutada näiteks pliiatsitopsina või maitseainete purgina). On olemas ka kolmas võimalus: valada küünlaklaasi ise uus küünal. Vajaliku tooraine saab soetada meie e-poest (amiikoda.ee).“

Lisaks küünaldele on Amii tootevalikus aroomivahad, mis on mõeldud kasutamiseks aroomilambis. „Aroomivaha asetatakse aroomilampi ja selles süüdatakse küünal. Aroomivaha sulab vedelaks ja täidab toa meeldiva aroomiga,“ selgitab Anniki.

Selle sügise uudistooteks on aga küünalde valmistamise komplekt, millesse kuulub kõik vajalik kahe sojavahast küünla koduseks valmistamiseks (koos õpetusega). Valmivad küünlad on 100% naturaalsed. Komplekt näeb kaunis välja ja on imearmas kingitus lähenevateks jõuludeks.

Amii küünlakoja teeb eriliseks see, et kõik huvilised on alati külla oodatud. „Viime regulaarselt läbi avatud registreerimisega küünalde valamise töötubasid. Samuti on võimalik tulla oma seltskonnaga ja veeta mõnusalt aega, valades küünlaid,“ pajatab Anniki. Töötoas tutvustatakse küünlakoda, räägitakse Amii tegemistest ning muidugi küünalde valmistamisest ja põletamisest. Igal osalejal valmib töötoas üks sojavahast lõhnaküünal, mis on algusest lõpuni enda tehtud. Valikus on erinevad värvid ja lõhnad. Küünlakoda mahutab 15 inimest.

Amii küünlakojast on võimalik tellida ka ettevõtte sümboolikaga küünlaid ning lisaks pulmaküünlaid. „Küünalde kleebised sünnivad koostöös kliendiga. Kliendi valida on ka küünalde lõhn ja värv, mis ei ole omavahel seotud. Näiteks mandariinilõhnalise küünla võime teha nii oranži, punase, roosa, sinise või mis iganes värvi soovitakse,“ toob Anniki välja.

Tekkis huvi? Vaata täpsemalt SIIT!