Krimi

TUNNISTAJATE MÕJUTAMINE, TÕENDITE HÄVITAMINE: prokuratuuri arvates oleks Gammer ja Hirv vabaduses liiga ohtlikud (2)

Eesti Päevaleht, 7. november 2018, 19:49
Kaader Hubert Hirve ja Pavel Gammeri jõuguliikme kinnipidamisestFoto: Keskkriminaalpolitsei
Restorani- ja hotelliäris tegutsevad ettevõtjad Pavel Gammer ja Hubert Hirv on süüdistust oodates olnud vahi all juba kaheksa kuud, sest kohtud on iga kahe kuu tagant leidnud, et nende vabadusse laskmine eeluurimise ajal oleks ohtlik nii uurimisele kui ka tunnistajatele.

Sel nädalal pidasid ärimeeste katisjad Tallinna ringkonnakohtus tuliseid vaidlusi, et tühistada kohtumäärus, millega pikendati Gammeri, Hirve ja nende parema käe Ardo Vilbre vahi all viibimist detsembri keskpaigani.

Samal teemal

Riigiprokurör Kati Reitsak põhjendas pikka eeluurimisvangistust sellega, et Gammer kasutab oma eesmärkide saavutamiseks mõjuvõimu ja vägivalda ning on juba üritanud mõjutada tunnistajaid. Kahtlustuse kohaselt ei kohtu Gammer tagasi ka tapmise ja tervisekahjustusega ähvardamise ees, et oma eesmärki saavutada.

Gammerit ja Hirve kahtlustatakse teadaolevalt kuritegeliku ühenduse loomises, liikmete värbamises, altkäemaksu andmises, tapmise ja tervisekahjustuse tekitamisega ähvardades väljapressimises, rahapesus, eraviisilises jälitustegevuses, maksukuritegudes ning ebaseadusliku tulirelva ja summuti omamises, kuid kaitseadvokaatide sõnul tunnistavad Gammer ja Hirv ainult ümbrikupalkade maksmist.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee