Eesti uudised

MEELEHEA SUURHAIGLA JUHILE: altkäemaksuna remonditi naise korterit ja osteti köögimööblit (13)

Arno Põder, 7. november 2018, 19:35
KORRUPTSIOONIPESA: Põhja-Eesti regionaalhaiglat on viimastel aastatel tabanud mitu korruptsiooniskandaali.Foto: Tiina Kõrtsini

Harju maakohus mõistis hiljuti korruptsioonis süüdi ehitusfirma juhi, kes andis altkäemaksu Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) endisele tehnikadirektorile Ivo Millile (55) ja osales ehituskartelli tegevuses.

Keskkriminaalpolitsei pidas Milli kuritegudes kahtlustatavana kinni mullu 17. jaanuaril ja kohus jättis ta ligi pooleks aastaks vahi alla. Riigiprokuratuuri kinnitusel saadetakse endine haiglajuht kohtu ette lähiajal, aga mitu tema kaasosalist on praeguseks juba kuritegudes süüdi mõistetud.

Oktoobris pidi süüpinki istuma ASi Kose Ehitus juht Andrus Greim (61), kes andis Millile üle 30 000 euro altkäemaksu selle eest, et ta mõjutas PERHi ehitus- ja remondihankeid ärimehele kasulikus suunas. Milli töötas aastail 2009–2017 suurhaiglas tehnikadirektorina, vastutades hoonete ja tehnika arendamise ning korrashoiu eest. Ühtlasi kuulus ta PERHi ehitustööde riigihangete komisjoni, mis valmistas hankeid ette ja osales eduka pakkuja valimisel.

Seitse aastat kestnud Milli „valitsusajal“ oli PERHi eelarve kokku üle miljardi euro ja Euroopa Liidu raha toel investeeriti haiglasse üheksakohaline summa – kerkisid uued ja uhked korpused ning muretseti tipptehnikat. See rahahulk pakkus mõistagi ohtralt võimalusi skeemitamiseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. mai 2019, 07:21
Altkäemaksu võtnud haigla endine tehnikadirektor sai kohtus karistuseks tingimisi vangistuse
4. oktoober 2018, 07:33
Apothekal sai täis aasta PERH-is puuküürnikuna tegutsemist
23. aprill 2018, 22:13
Kohus tõmbas liistule PERHi korruptsioonipesa järgmise patukoti
20. märts 2018, 14:50
PERH ja Oktoberfest: direktor mõisteti korruptsioonis õigeks, IT-juht jäi süüdi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee