Eesti uudised

Tartus surnult leitud noormehe ema lootis viimase hetkeni: peaasi, et pojal eluisu oleks (19)

Arvo Uustalu, 8. november 2018, 11:28
LOOTUSEGA: Veiko kodumaja juures kogunenud noored läksid otsingutele lootusrikkalt.Foto: Aldo Luud
Veiko oli Tartus kodunt laupäeva hommikul juba enne kaheksat välja läinud. Rahakott, telefon ja arvuti jäid maha. Ema teada oli tal siiski mõnevõra sularaha taskus ja seetõttu hellitas pisarate äärel olev naine ikka veel lootust, et poeg leitakse, kui paarkümmend inimest kolmapäeva hommikul 26aastast Veikot otsima asusid. „Tal oli tuulejope ja paks pusa seljas, matkal on ta ka telkides maganud,“ rääkis ema, et külma polnud pojal ka öösel põhjust karta.

Ema sõnul ta laupäeva õhtul, kui Veiko koju ei tulnud, teda veel otsima ei hakanud. Noormees oli Eesti Üliõpilaste Seltsi abilaekahoidja ning varemgi on juhtunud, et ta on pidanud ürituste ajal kauemaks ära jääma. Ema teada ei olnud Veikol ka pruuti, ehk siis armastatu juures ei saanud ta ka olla.

Kolmapäeva hommikul algas juba suurem otsing. „Peaasi, et pojal eluisu oleks, alati leidub neid, kes aitavad,“ ütles Veiko ema otsingute eel, kuhu oli tulnud nii tema poja sõpru kui ka kontvõõraid. Esmalt mindi Veiko Tammelinna kodumaja juurest lähedalasuva kalmistu ja äärelinnas olevate metsatukkade poole, kus noormees tavatses sportida ja varem ka koeraga jalutada ning rattaga sõita.

Kaks tundi hiljem tuli politseilt kurb teade: Veiko leiti surnult linnast väljas asuva terviseraja äärsest kaasikust raudtee lähistel, kus liigub aeg-ajalt ka tervisesportlasi ja muidu jalutajaid.

Politsei teatel ei ole sündmuskoha esialgsel vaatlusel põhjust juhtunus kuritegu või õnnetust kahtlustada.

Veiko ärasaatmine toimub eeloleval pühapäeval algusega kell 12 Tartus Tõnissoni 1 asuvas EÜSi majas.

19 KOMMENTAARI

m
muinasjutuvestjatele 9. november 2018, 09:35
siin pole tegemist ei enesetapu, kanepi-ega muude nn äkksurmadega, nagu mõned siin jälgede segamiseks sogavad. Aga nii paljude eesti noorte inimeste...
(loe edasi)
c
Cerry 9. november 2018, 07:43
Kas sa oled selle pere sise eluga nii kursis, et tead täpselt kuidas oli? Missugune lugupidamatust sinu poolt, aga kaastunne lähedastele
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee