Chris Watts mõistis viimaks, et pääseda võib ta vaid surmanuhtlusestFoto: @people / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 7. november 2018 17:53
Colorado mees tunnistas end süüdi oma lapseootel naise ja kahe väikese tütre tapmises. Eelnevalt oli süüalune kokku valetanud kaks erinevat versiooni sellest, mis tema perega juhtus.

Ajakiri People kirjutab, et süü tunnistamine ei tulnud 33aastasele Chris Wattsile kergelt. Alles siis, kui tema advokaadid talle selgeks tegid, et arvestades arvukaid tõendeid tema vastu ning ta enda kahtlast käitumist ja valetamist uurimise ajal, ei ole tal teisiti surmanuhtlusest pääsu. Watts olevat väga vihastanud, kuid advokaadid andsid mõista, et tema enda versioon ei ole usutav isegi neile ja tõendeid selle ümber lükkamiseks on piisavalt.

Augustis kadusid 34aastane ja 15. nädalat lapseootel Shanann Watts, 4aastane Bella ja 3aastane Celeste. Chris Watts esines seejärel telekaamerate ees, paludes naisel koju tagasi tulla ning avaldades lootust, et naise-lastega on kõik korras.

Vasakult: Bella, Celeste ja Shanann Watts Foto: The Colorado Bureau of Investigation via AP

Kui politseinikud ööpäev hiljem leidsid naise mulda maetud surnukeha ning matmispaiga kõrvalt kaks õlimahutit, milles olid laste laibad, muutis Watts kiirelt kurssi. Nüüd polnud ta mitte muretsev, naist koju ootav abikaasa, vaid kangelane, kes tappis laste mõrvari. Tema sõnul tunnistas ta oma naisele, et tal on afäär ja ta soovib lahutust. Naine olevat seepeale nii raevu läinud, et tappis oma lapsed ning Watts pidi tema takistamiseks naise omakorda ära tapma.

Wattsi kohtuprotsess jätkub 19. novembril, süüdimõistva otsuse korral saab ta karistuseks kolm eluaegset vangistust. Shanann Wattsi vanemad otsustasid omalt poolt surmanuhtlust mitte nõuda, kuna sellised kohtukaasused võtavad väga kaua aega ning nad eelistasid kiiremat protsessi, mis lõpeb mehe elu lõpuni trellide taga istumisega.