Eesti uudised

Erameedia liidud: ERR teeb liiga palju meelelahutust (13)

Toimetas Silja Ratt, 7. november 2018, 12:29
ERR-i majaFoto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Eesti ajalehtede liit (EALL) ja Eesti ringhäälingute liit (ERL) saatsid pöördumise kultuuriminister Indrek Saarele ja rahandusminister Toomas Tõnistele, kus avaldavad muret Eesti Rahvusringhäälingu rahastamise osas, mis võib olla vastuolus Euroopa Liidu riigiabi reeglitega. Vihjatakse ka sellele, et ERR peaks meelelahutusliku sisu loomisega tagasi tõmbama.

„Me leiame, et tänasel päeval on Eesti Rahvusringhäälingu tegevuse korraldamises mitmeid puudujääke, mis seavad ohtu nii avalikkuse usalduse riigi raha kasutamise osas kui ka ausa konkurentsiolukorra Eesti meediamaastikul. Palume kõigil asjaosalistel meelde tuletada avalik-õigusliku ringhäälingu tegevuse eesmärgid ning hinnata, kas näiteks online- meelelahutusportaali arendamine maksumaksja raha eest on nende eesmärkidega kooskõlas või mitte,“ kommenteeris EALLi tegevdirektor Mart Raudsaar.

Samamoodi on ERRi puhul murekohaks adekvaatse järelevalve ja kontrolli olemasolu ning mõlema liidu hinnangul puudub praegu püsiv ja stabiilne kontrollimehhanism. Riigikontroll on läbi viinud ainult ühe põhjaliku auditi ERRi tegevusest, mille aruandes on välja toodud, et rahvusringhäälingu rahastamises on tuntavaid puudujääke rahastamise läbipaistvuses ning pole täpselt teada, mida ERR eraldatava raha eest saab või ei saa pakkuda.

„Avalik-õigusliku asutuse rahastamine peab toimuma lähtuvalt tema tegevuseesmärkidest ning tuginema riigieelarvelise tegevuse sellisel fokusseerimisel, mis ei tähendaks rünnakut eraettevõtluse vastu,“ sõnas ERLi juhatuse esimees Toomas Vara.

Eesti ajalehtede liit (EALL) on ajalehtede ühishuvides tegutsev organisatsioon, mille liikmeskonda kuulub 38 Eestis ilmuvat väljaanne. EALL kaitseb ajalehtede ühiseid huve ja őigusi, lähtudes demokraatliku ajakirjanduse rahvusvaheliselt tunnustatud põhimõtetest. Eesti ringhäälingute liit (ERL) on valitsusväline mittetulundusühing, mis edendab rahvuslikku ringhäälingukultuuri ning esindab raadio- ja televisiooniorganisatsioonide huve. ERLi on koondunud praktiliselt kõik Eesti ringhäälinguorganisatsioonid.

13 KOMMENTAARI

i
inimkonnale 28. november 2018, 04:26
Õpetussõnad 16:20 Kes sõna tähele paneb, leiab õnne, ja kes loodab Issanda peale, on õnnis. 21 Kel tark süda, seda nimetatakse mõistlikuks, ja mahedad huuled edendavad õpetust. 22 Mõistus on omanikule eluallikaks, aga rumalus on rumalatele karistuseks.
o
oo 9. november 2018, 06:21
nojah, aga mõned vaatajad on liiga rõõmsad ja see ajab erakad vihale
Loe kõiki (13)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee