Laine RandjärvFoto: Alar Truu
Toimetas Silja Ratt 7. november 2018 11:05
Eesti Kontserdi juhiks valitud, kuid sellest kohast ilma jäänud Laine Randjärv loobub vägikaikaveost Eesti Kontserdi ja kultuuriministeeriumiga ning jääb edasi poliitikasse, kus kandideerib riigikogu valimistel.

"Õigus annab mulle põhjuse minna kohtusse ja tuginedes riigikohtu lahendile on see protsess eelduslikult võidukas. Ometi olen otsustanud, et mina Eesti Kontserdi ega ministeeriumi vastu kohtusse ei lähe, sest ma ei taha panna uut nõukogu ebamugavasse olukorda, kus ta peab taas alustama otsuste ümbersättimisest," ütles Randjärv ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast" ette loetud avalduses.

"Ma astun välja sellest kõigile piinlikuks muutunud ja emotsioonidele ning laimujuttudele rajatud olukorrast. Soovin võimaldada uuel nõukogul lahti harutada juriidiline sasipundar, mis eelmiste asjaosaliste ebaprofessionaalsuse tõttu loodud on," sõnas Randjärv.

Konkurss luhtus

24. oktoobril kirjutas Õhtuleht, et Eesti Kontserdi nõukogu otsustas, et korraldab uue konkursi Eesti Kontserdi juhi valimisteks.

Septembri keskpaigas valiti Eesti Kontserdi uue juhi kohale riigikogu liige Laine Randjärv, kes vaid mõned päevad hiljem teatas, et esimesel veebruaril ta ametisse ei astu, vaid on riigikogus ametiaja lõpuni ning soovib uuel kohal alustada aprilli alguses. Randjärvega läbirääkimisi pidanud EK nõukogu esimehe Indrek Laulu sõnul valmistas Randjärve soov olulisi probleeme ning seetõttu kogunes EK nõukogu seda küsimust arutama. 

Kohtumise järel sõnas kultuuriministeeriumi muusikanõunik ja EK nõukogu liige Madli-Liis Parts, et nõukogu ei andnud Laulule volitusi Randjärvega läbirääkimisi jätkata ning Eesti Kontserdi juhi leidmiseks kuulutatakse välja uus konkurss. 

Tahab edasi minna

Randjärv rääkis ERR-i saates "Otse uudistemajast" veel, et tema meelest on ta Eesti Kontserdi kohalt taandatud ebaselgetel põhjustel ning meedias tehti ta täiesti maatasa. Randjärv ei mõista, kellele see vajalik võis olla.

Küll aga nentis naine, et ilmselt on kõigil sellest teemast juba villand ning nüüd tuleb eluga edasi minna. Randjärvel on kahju, et inimesed kuulevad Eesti Kontserdiga seoses nüüd negatiivses võtmes. Ta loodab, et Eesti Kontsert leiab endale siiski väärika juhi ning olukord rahuneb.

Europarlamenti naine siirduda ei kavatse. Randjärve sõnul peaks sinna minema väga suure elukogemusega inimesed.