Eesti uudised

Tartu Erakool jättis kolmapäeval tunnid ära

GALERII | Elektrita pole e-riiki: põleng alajaamas peatas PRIA töö (7)

Asso Ladva, Silja Ratt, 7. november 2018 12:16
TUL EI OLNUD; SUITSU AGA KÜLL: Kärssav alajaam pumpas tartlaste seas füüsikahoonena tuntud Tähe tänav 4 büroohoone suitsu täis.Foto: Aldo Luud
Kolmapäeva hommikul kell pool üheksa läksid Tartus Tähe tänaval vana füüsikahoone alajaamas juhtmed kärssama. Terve maja, kus suurimaks asukaks Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooniamet PRIA, oli veel keskpäeval elektrita. Vooluta on ka PRIA server, seepärast ei ole töös ükski PRIA poolt pakutav e-teenus.

Tund aega pärast häire saamist seisid Tähe tänav 4 maja alumiste korruste kõik aknad ristseliti lahti, samamoodi ka uksed. Kärsahaisu oli tunda päris kaugele ja elektrimeestel käis kiire arupidamine, mida edasi teha. Osa majas töötavaid inimesi seisis nõutult maja trepil, üks neist arvas, et täna tuleb siin ilma elektrita läbi ajada.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik ütleb, et kuna vooluta on ka PRIA arvutiserver, siis ei saa PRIA elektroonilisi teenuseid kasutada ja tummaks jääb ka nende infotelefon. PRIA töötajatelgi on võimalus teha ainult sellist tööd, mis ei nõua arvutivõrgu olemasolu.

Kuna kolmapäeval on põllu- ja metsamajanduse taristu majandamise ja hoiu investeeringu toetustaotluste esitamise tähtaeg, siis tulekahju tõttu põhjustatud segaduse tõttu saavad selle toetuse taotlejad oma dokumente esitada nüüd ka veel neljapäeval, 8. novembril.

Miskit hullu polnud

Veel teadmata põhjusel süttinud alajaama kustutada vaja ei olnud, sest vool lülitus ise välja ning juhtmed lõpetasid hõõgumise, ütleb päästeameti pressiesindaja Marek Kiik. Küll aga imbus keldrikorruse kaudu peamajaga ühendatud alajaamast suits tervesse hoonesse ja seepärast tuli inimesed sealt evakueerida.

 „Probleem on just tuulutamisega, sest alajaama aknad on kinni müüritud,“ räägib Kiik. „Omaniku nõusolekul lõid päästjad ühel aknal tellised eest.“

Maja teises tiivas töötav Tartu Erakool Tera suitsu ei pidanud taluma, kuid tunnid jäeti sellegipoolest ära.

„Valgust ei ole, toitlustamist ei ole, pidime kõik koju saatma,“ ütleb Tera nõukogu esimees Urmo Uiboleht. „Ka lasteaia pidime koju saatma. Õnneks on kahel rühmal täna õues õppimise päev, need lapsed lähevad koju pärastlõunal.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee