Katrin LustFoto: Martin Ahven
Eesti Ekspress/ Ohtuleht.ee 7. november 2018 07:22
Menusaate „Kuuuurija“ saatejuht Katrin Lust hakkas nutma, kui nägi enda vastu esitatud hagi. Augustis Harju Maakohtusse laekunud 23 lehekülje pikkune dokument vapustas teda südamepõhjani.

Selle rahuldamisel jääks ta puupaljaks, kirjutab Eesti Ekspress. „Ma olen 36aastane ja kaotaksin kogu vara, mis mul on õnnestunud säästa,“ ütles Lust Ekspressile. 

Kohtus kaotades peaks ta avalikult tunnistama, et esitas mullu novembris „Kuuuurijas“ mitmeid väga tõsiseid valeväiteid, ja maksma miljoni euro suurust kahjutasu.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Lust kommenteeris oma vaatajatele olukorda Facebookis: „Et nüüd te siis teate, et seda tööd tehes vastutan ma kõige eest oma isikliku varaga ja nagu härra Zand on öelnud ei lõpeta ta enne kui olen kodutu ja tänaval. Alguses oli see kõik hirmutav, aga siis mõtlesin selle asja enda jaoks lahti. Jah, ühelt poolt võib hakata kartma ja teha saba jalge vahel muud tööd aga teisalt on elu ükskord elamiseks. Ma olen loodud selliseks nagu ma olen ja ma pean suutma minna igal õhtul magama puhta südametunnistusega ja vaatama elule ühel päeval tagasi- et jah ma tegin kõik, mida oskasin et inimesi aidata ja oma riiki ja ühiskonda paremaks muuta," kirjutab ta.

„Ja kui tulebki kodutu elu, siis sõbrad ma saan hakkama. Kui sõja ajal võeti vanaemalt ära talu ja mees, kasvatas ta kolm last kellegi võõra aidas, millest ta kodu voolis, üles. Vanaema tehti kulakuks ja ta põgenes Siberi eest ja mina ei saa nüüd hakkama. Aitäh kõigile, kes te olete hommikul juba toetuskirju läbi Facebooki saatnud. Armastan oma vaatajat sama palju kui teie mind.“

Mullu oktoobris lahvatas suur skandaal, kui mitmed noored naised väitsid TV3 "Seitsmestes uudistes", et Laura Kõrgemäe vahendas noori naisi ärimees I. J. Zandile. 71-aastane ärimees olla pakkunud naistele seksi eest raha ja kingitusi. "Kuuuurijas" võtsid sõna veel mitmed Zandi väidetavad ohvrid.