Poliitika

Reformierakonnaga liitunud Šmigun-Vähi: sõbrad ütlesid, et sul on paks nahk, mine ja tee (137)

Ohtuleht.ee, 6. november 2018, 20:59
Kristina Šmigun-Vähi Reformierakond
"Jah, ma lähen poliitikasse," sõnas Kristina Šmigun-Vähi telesaates "Radar". Endine murdmaasuusataja liitus Reformierakonnaga ning kandideerib ka kevadel riigikogu valimistel. 

"Kunagi kui sporti veel tegin, siis tuli soovijaid [erakondi] uksest ja aknast sisse. Kui lõpetasin karjääri, siis ütlesin, et ma pole veel valmis. Läksin Tartu Ülikooli majandusteaduskonda õppima ja see arendas mu silmaringi väga. Paaril viimasel aastal hakkasid sõbrad aga ütlema, et sul on head ideed ja mõtted. Sul on paks nahk peal. Mine ja tee," selgitas endine suusataja, mis teda poliitikasse lükkas. 

Lisaks Reformierakonnale noolis Šmigun-Vähit oma ridadesse ka Keskerakond. "Valik polnud lihtne. Kui olin mõlema erakonna esimeestega kokku saanud, võtsin väga pika aja ja arutasin ka oma lähedaste inimestega."

Ametlikus pressiteates selgitas Šmigun-Vähi oma otsust järgnevalt:

"Ma ei lähe poliitikasse tippsportlasena. Ma lähen tubli ja tööka Eesti naisena, kes hoolib oma oma lastest ja nende tulevikust. Just selliste naiste hääl võiks minu suu läbi ka valjemini kõlada,” selgitas Šmigun-Vähi, kes tippsportlase karjääri järgselt on lõpetanud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. “Tunnen, et olen täna valmis taas Eesti heaks endast kõik andma,” kinnitas kahekordne olümpiavõitja.

 "Esimese asjana saan olla eeskujuks. Ka näiteks selles osas, et Eesti asjade ajamisel oleks rohkem koostöömeelt. Konkurents on hea, aga koostööd peab ka suutma teha. Mina luban küll, et olen valmis toetama väga häid algatusi ka siis, kui need mõne konkurendi poolt tulevad. Meid on liiga vähe, et lasta head mõtted raisku ainult jonni pärast,” ütles Šmigun-Vähi. 

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on ta Kristinaga rääkides mõistnud, et olümpiavõitja jagab temaga sama maailmavaadet. “Oleme Kristinaga arutanud, et riigi peamine ülesanne on luua inimestele tingimused ise edukas olla, mitte kõiki jõuga võrdseks teha. Seetõttu on mul hea meel, et Kristina tuleb valimistele Reformierakonnaga.” 

Kristina Šmigun-Vähil on olümpiamängudel murdmaasuusatamises võitnud kaks kuldmedalit ja hõbemedali ning maailmameistrivõistlustelt ühe kuldmedali, kolm hõbedat ja kaks pronksi. 

137 KOMMENTAARI

j
juga 9. november 2018, 01:36
Kas isal üldse kodakondsus on? Ja kui on, siis kuidas keelt valdamata sai? Või ei räägi ka põhimõtteliselt, nagu üks osa suurrahva esindajatest.
j
J 7. november 2018, 22:29
Oi Kristiina ! Nüüd astusid küll ämbrisse,mis täis ainult lubadusi.
Loe kõiki (137)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee