Kristina Šmigun-VähiFoto: Reformierakond
Ohtuleht.ee 6. november 2018 20:59
"Jah, ma lähen poliitikasse," sõnas Kristina Šmigun-Vähi telesaates "Radar". Endine murdmaasuusataja liitus Reformierakonnaga ning kandideerib ka kevadel riigikogu valimistel. 

"Kunagi kui sporti veel tegin, siis tuli soovijaid [erakondi] uksest ja aknast sisse. Kui lõpetasin karjääri, siis ütlesin, et ma pole veel valmis. Läksin Tartu Ülikooli majandusteaduskonda õppima ja see arendas mu silmaringi väga. Paaril viimasel aastal hakkasid sõbrad aga ütlema, et sul on head ideed ja mõtted. Sul on paks nahk peal. Mine ja tee," selgitas endine suusataja, mis teda poliitikasse lükkas. 

Lisaks Reformierakonnale noolis Šmigun-Vähit oma ridadesse ka Keskerakond. "Valik polnud lihtne. Kui olin mõlema erakonna esimeestega kokku saanud, võtsin väga pika aja ja arutasin ka oma lähedaste inimestega."

"Kõige hullem oli see, et mõlemas erakonnas on fantastilised inimesed. Lõpuks kõik läks selle peale, mida minu süda tunneb ja selleks oli Reformierakond. Näen, et mul on nendega ühine mõte, meil on sarnane maailmavaade," sõnas Šmigun-Vähi, kes kandideerib Tallinna Kesklinnas. 

Ametlikus pressiteates selgitas Šmigun-Vähi oma otsust järgnevalt:

"Ma ei lähe poliitikasse tippsportlasena. Ma lähen tubli ja tööka Eesti naisena, kes hoolib oma oma lastest ja nende tulevikust. Just selliste naiste hääl võiks minu suu läbi ka valjemini kõlada,” selgitas Šmigun-Vähi, kes tippsportlase karjääri järgselt on lõpetanud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. “Tunnen, et olen täna valmis taas Eesti heaks endast kõik andma,” kinnitas kahekordne olümpiavõitja.

 "Esimese asjana saan olla eeskujuks. Ka näiteks selles osas, et Eesti asjade ajamisel oleks rohkem koostöömeelt. Konkurents on hea, aga koostööd peab ka suutma teha. Mina luban küll, et olen valmis toetama väga häid algatusi ka siis, kui need mõne konkurendi poolt tulevad. Meid on liiga vähe, et lasta head mõtted raisku ainult jonni pärast,” ütles Šmigun-Vähi. 

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on ta Kristinaga rääkides mõistnud, et olümpiavõitja jagab temaga sama maailmavaadet. “Oleme Kristinaga arutanud, et riigi peamine ülesanne on luua inimestele tingimused ise edukas olla, mitte kõiki jõuga võrdseks teha. Seetõttu on mul hea meel, et Kristina tuleb valimistele Reformierakonnaga.” 

Kristina Šmigun-Vähil on olümpiamängudel murdmaasuusatamises võitnud kaks kuldmedalit ja hõbemedali ning maailmameistrivõistlustelt ühe kuldmedali, kolm hõbedat ja kaks pronksi.