Elu

ERR-i juhatus oli algselt telemuuseumi ETVsse jätmise vastu! Killandi ja Välba pidid selgitama, miks peab muuseum olema telemajas (4)

Keit Paju, 7. november 2018, 16:53
Karmel Killandi telemuuseumi avamisel KAIRIT LEIBOLD/ ERR
Möödunud reedel avati telemaja fuajees uhke telemuuseum. Tegelikult oli aga ERR-i juhatus algselt selle vastu, et telemuuseum sinna teha ning eksponaadid taheti saata hoopis Türile, Ringhäälingu muuseumisse. Selle eest, et muuseum siiski Tallinna jäi, tuleb tänada Karmel Killandit ja Anu Välbat. “Kuna meie oleme Anuga siin, telemajas, piltikult öeldes üles kasvanud, siis meil oli lihtsam praegusele juhatusele selgitada, miks peaks osa eksponaate jääma siiski siia, keset linna,” ütleb Killandi.

“Eelkõige erinevate koolilaste, aga ka vanemate inimeste huvi on väga suur siin majas (telemajas - toim.) käimise vastu, sest väga vähestes riikides on televisoon niimoodi keset linna nagu see Tallinnas on,” põhjendab Killandi. Tema sõnul võtsid nad Välbaga eeskõnelejate rolli enda peale, sest nad on televisioonis pikalt töötanud ning teavad sellest palju, seetõttu oli neil ühiselt lihtsam ideed juhtkonnale selgitada. “Õnneks nad uskusid meie nägemust ja on nüüd koos meiega rõõmsad,” kinnitab Killandi.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. november 2018, 10:38
Karmel Killandi: ERRi kohta võib käia lause, et „raha ei ole“, aga nutikaid tegijaid ja ideid on siin alati!
2. november 2018, 18:15
Margus Uba andis värskelt avatud telemuuseumile isa viimase käekella
2. november 2018, 14:32
GALERII | ETV-s avati telemuuseum, kus saab iga külastaja end teleajalukku jäädvustada

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee