Maailm

Macron: vajame tõelist Euroopa armeed (20)

Toimetas Kadi Raal, 6. november 2018 13:15
Emmanuel MacronFoto: AFP / Scanpix
Prantsusmaa president Emmanuel Macron ärgitas looma tõelist Euroopa armeed, et paremini kaitsta end Venemaa, Hiina ja isegi USA eest.

Macron ütles Esimese maailmasõja aastapäeva puhul raadiole Europe 1 antud intervjuus, et Euroopal on tarvis vähendada oma sõltumist USA-st, vahendab AFP. 

"Peame kaitsma end Hiina, Venemaa ja isegi Ameerika Ühendriikide eest," lausus Macron. «Kui kuulen president Trumpi teatamas, et ta lahkub tähtsast desarmeerimisleppest, mis koostati pärast 1980. aastatel Euroopat tabanud raketikriisi, siis kes on peamine ohver? Euroopa ja selle julgeolek.»

"Me ei kaitse eurooplasi, kui me ei loo tõelist Euroopa armeed," ütles Macron, kes on seda ideed propageerinud presidendiks saamise hetkest. 

"Seistes silmitsi Venemaaga, mis on meie piiridel ja on näidanud, et suudab olla oht, vajame Euroopat, mis kaitseb end omapäi ja suveräänselt paremini, sõltumata Ühendriikidest," ütles riigipea.

Macroni sõnul on rahu Euroopas ebakindel ja teda muudab ärevaks, kui sarnased on tänapäeva maailm ja selle rahanduskriisid 1930. aastate omadega ning kuidas praegu mängib rahvuslus inimeste hirmudele nii, nagu seda tehti tollal. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee