Eesti uudised

Linnatranspordi haldusteenistuse juht Toivo Moorast kaotas töö (4)

Siim Randla, 6. november 2018 06:33
Toivo MoorastFoto: Peeter Langovits / Postimees
Tallinna Linnatranspordi AS on lõpetanud teenistussuhte haldusteenistuse juhi Toivo Moorastiga (pildil). Algselt peatati temaga töösuhe välisauditi esialgsete tulemuste tõttu, sest need tekitasid kahtlust ametiseisundi kuritarvitamises.

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) tegi auditi tulemuste põhjal Põhja ringkonnaprokuratuurile kuriteoteate ja prokuratuur alustas kriminaalasja paragrahvide järgi, mis käsitlevad  riigihanke menetluse nõuete rikkumist ja toimingupiirangu teadvat rikkumist suures ulatuses. Moorast ütles toona Delfile, et ta ei tea sellest kõigest midagi ega saa seega ka midagi kommenteerida. 

Praeguseks on Toivo Moorast TLTist lahkunud. Tallinna Linnatranspordi AS avalike suhete spetsialisti Urmas Toominga sõnul on temaga töösuhe lõpetatud.

Kevadel pidas keskkriminaalpolitsei  kinni  TLT remondi ja hoolduse osakonna juhataja asetäitja Jaanus Vingi ja esitas talle kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises: väidetavalt sai bussiremonditöökodade juhataja asetäitjana tegutsenud Vink aastail 2012–2017 umbes kaks miljonit eurot meelehead selle eest, et andis teatud firmadele eelise kasutatud busside, remonditeenuste ja kaupade hankimisel.

Samal teemal

03.08.2018
TLT juhtivat töötajat kahtlustatakse ametiseisundi kuritarvitamises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee