Galeriid

VIDEO JA GALERII | TALLINNA EHITAJATE SUURIM HIRM: „Ma kujutan ette, kuidas nad mind vihkavad!“ (29)

Arno Põder, video: Märt Niidassoo, 5. november 2018 17:28

Kahe aasta jooksul varastas Sergei Holopovi (32) jõuk Tallinna ja Harjumaa ehitusplatsidelt sadade tuhandete eurode väärtuses tööriistu. Puutumata ei jäänud isegi uue kohtumaja, kunstiakadeemia, Haabersti viadukti ja tohutusuure T1 kaubanduskeskuse ehitus.

„Pole olemas sellist kohta, kuhu ma ei suudaks sisse ronida – eriti mis puudutab ehitusobjekte. Loodusõnnetus, kurat! Terve Tallinna jaoks! Kujutan ette, kuidas ehitajad mind vihkavad!“ ülbitses vargapealik, samal ajal kui politsei teda pealt kuulas. „Ärimehed, raisk! Õhtul lahkudes – kõik oli alles, hommikul tulles – üldse ei ole midagi! Hah-haa!“

Kohus mõistis hiljuti Sergei Holopovi ja tema kambajõmmid süüdi kokku 39 varguses, millega tekitati ligi 450 000 eurot kahju. Juba mainitud suurobjektide kõrval puistasid nad ka lasteaedade, koolide ja spordihoonete ehitusi, rääkimata paljudest kortermajadest ja eramutest. Samamoodi vahetasid omanikku üks väikebuss koos sukeldumisvarustusega ja parklas treileri peal seisnud mootorpaat. 

Tuhanded kohtutoimiku leheküljed võimaldavad heita pilgu Tallinna varaste ja ehitusärimeeste küünilisse ning kohati absurdimaigulisse argipäeva. Tavaliselt oli Holopov väga rõõmsameelne ja rahulolust pakatav mees, keda suutsid endast välja viia ainult käpardlikud kuriteokaaslased. „Mul ei ole normaalseid adekvaatseid inimesi. Mul on sellised, kellele on vaja kas piitsa või lihtsalt tappa anda,“ tunnistas ta ühele oma tuttavale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.11.2018
Ehitajate nappus annab Tiidu ja Teedu tüüpi petistele vaid hoogu juurde
23.10.2018
Tallinnas tabati vargad otse teolt
11.10.2018
FOTOD | Tallinna kesklinna ärikeskuses käisid jälle vargad
09.10.2018
FOTOD JA VIDEO | Varas rüüstas Tallinna kesklinna ärikeskust: „Poe pidamine läheb võimatuks,“ ütlevad müüjad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee