Eesti uudised

Mobiil-ID kasutamine oli mitu tundi häiritud (17)

Silja Ratt, 5. november 2018, 14:45
Mobiili kaudu praegu ID-kaardiga seonduvaid toiminguid teha ei saaFoto: Daisy Lappard
Esmaspäeval oli umbes kella kümnest alates häiritud mobiil-ID teenuse kasutamine. Probleemi lahendati kella poole kolmeks.

SK ID Solutions teatas, et esmaspäeval alates kella 9.52st oli häiritud Mobiil-ID kasutamine. SK ID Solutions tegeles probleemi lahendamisega ja põhjuste väljaselgitamisega. Tõrge ei mõjutanud digitaalallkirjade andmist ega nende kehtivuse kontrolli. ID-kaardi kasutamine oli suuremates teenustes võimalik. Smart-ID kasutamine ei olnud häiritud. 

Mobiil-ID teenust pakkuva SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl ütles Õhtulehele, põhiline eesmärk oli teenus võimalikult kiiresti töökorda saada ning hiljem hakatakse otsima, miks probleem üldse tekkis. 

Kuuldusi, nagu probleem mõjutaks ka arvutis ID-kaardi abil toimingute tegemist, Pihl ei kinnitanud. Tema sõnul polevat mobiil-ID ja arvutiga ID-kaardi kasutamine omavahel seotud.

Mobiil-ID probleemid lahendati kella poole kolmeks. Miks katkestus tekkis, alles uuritakse.

Kuigi SK ID Solutions probleemi ei kinnitanud, on mõned kasutajad Õhtulehe andmetel siiski ID-kaardi arvutis kasutamisel tõrkeid märganud. Näiteks ei saa mõned kasutajad end ID-kaardiga autentides sisse logida Äriregistrisse, Eesti Loto ja ester.ee veebilehele. Võimalik, et tegemist on erandjuhtumitega.

Hiljem avaldati siiski, et häiritud on ka ID-kaardi kasutamine. Täpsustati, et ID-kaardi kasutus on häiritud ainult neis e-teenustes, kus kasutatakse teenusepakkumisel SK DigiDocService'i veebiteenust.

Samal teemal

20. detsember 2018, 09:03
Ekspert avastas Eesti uue ID-kaardiga seotud turvaprohmaka

17 KOMMENTAARI

a
arumaisaa 6. november 2018, 13:35
kuidas on võimalik põhjust teadmata lahendada IT probleemi? kas adminnid vajutasid suvalistele klahvidele nagu tavalised dumbuserid?;)
s
sama siin 5. november 2018, 22:05
Üks häda ajab teist taga. Võtsin koodikaardi asemel PIN-kalkulaatori ja igakord kui kasutan, mõtlen, miks muudetakse toimivad asjad mittetoimivateks. Koodikaardil olid küll numbrid pisi-pisikesed, aga siiski loetavad, kalkulaatoriga ei saa aru kas on 6 või 8 ja kas on 1ka veel 8 ees...
Loe kõiki (17)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee