Eesti uudised

Pahane reisija: miks peavad inimesed Tartust Tallinnani rongis püsti seisma? (122)

Toimetas Silja Ratt, 5. november 2018 11:38
Elron Foto: Teet Malsroos
Esmaspäeva hommikul Elroni rongiga Tartust Tallinnasse sõitnud reisija kurtis Õhtulehele, et rong oli ülerahvastatud ning ka neil inimestel, kes kogu tee püsti pidid seisma, tuli pileti eest täishinda maksta. Elroni esindaja sõnul pole neil lisavaguneid kuskilt võtta.

Lugeja sõnul sõidab tavaliselt esmaspäeva hommikuti Tartust Tallinnasse rong, millele on pandud lisavaguneid, kuna nädala alguses liigub palju rahvast. Seekord sõitis aga lühike rong.

Samal teemal

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg kinnitas Õhtulehele, et tänahommikust Tartu-Tallinna reisi väljumisega kell 6.22 teenindas tavapäraselt neljavaguniline rong. Adambergi sõnul on nad teadlikud suurest nõudlusest eelkõige tipptundidel ja populaarsematel väljumistel.

"Meil kui teenusepakkujal on kahju, et osadel reisidel ei ole kõigil reisijatel alati võimalik istekohta leida, sest hindame reisijate mugavust ega eelda, et reisijad peaksid pikki vahemaid püsti seisma. Kahjuks on aga Elroni ressursid piiratud," nendib Adamberg. "Kuigi populaarsematel väljumistel kasutame reeglina nii pikki ronge kui võimalik ning kahtlemata suunaksime liinile veelgi suuremaid ronge, on suurema nõudlusega aegadel juba praegu käigus kogu olemasolev rongipark, mistõttu ei ole meil võimalik rohkem teenindusmahtu lisada."

Adamberg selgitas, et kuigi reisijate arv on kasvanud, siis on Elroni rongipark sama suur kui aastate eest. Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuhi sõnul on nad korduvalt rõhutanud, et tulenevalt rongireisijate arvu kasvust vajatakse täiendavaid ronge, kuid riiklikku otsust selles osas veel ei ole.

"Püüame alati leida võimalusi, kuidas klientide ootustele paremini vastata. Õige pea, juba detsembrikuus, plaanime võimaluste piires lisada sõiduplaani mitmeid väljumisi, millega vähendame nii tipptundidel ületäituvust kui ka pakume reisijatele täiendavaid sõiduvõimalusi. Hindame väga enda klientidega otsesuhtlust ning võimalikele küsimustele lahenduste leidmiseks või vastuste kiiremaks saamiseks soovitame klientidel pöörduda otse Elroni poole," märkis Adamberg.

Samal teemal

14.10.2018
Snäkiautomaat Elroni rongis: kas lõpuks saab ka rongiga sõites süüa-juua osta?
13.09.2018
Elroni rongid hilinevad taristurikke tõttu
25.07.2018
Saue valla elanikud saavad sügisest alates terves koduvallas tasuta rongiga sõita
07.07.2018
USKUMATU LUGU: rongijuht märkas rööbastel jooksmas väikelast ning päästis ta elu