Eesti uudised

Nutitelefon – nüüdisaegne „narkootikum“ röövib lastelt tähelepanu, langetab õppimisvõimet ja võib tagatipuks muuta agressiivsekski (72)

Maarit Stepanov, 4. november 2018, 18:38
Foto: Vidapress

Vahetunni ajal koolimajja sattudes pole harukordseks vaatepildiks seina ääres istuvad lapsed, kel jagub tähelepanu vaid nutitelefonidele. Taas tunnis, kulub õpetajal tükk aega, et õpilane üldse midagi kaasa teeks, sest tema mõtted on veel poolelijäänud mängu juures – narkootikum on teinud oma töö.

Üha enam koole on lisanud kodukorraeeskirjadesse punkti, mis reguleerib nutitelefoni kasutamist. Kriitikat tarkade seadmete pihta pilluvad nii õpetajad, spetsialistid kui ka õpilased ise. Tehnika mõju on aga juba laste pealt näha. Ühes Harjumaa väikekoolis töötav pikaaegne pedagoog ütleb, et juba esimeses klassis võib näha, kellele on nutitelefon olnud nii-öelda lapsehoidjaks – neid õpilasi iseloomustavad pealiskaudsed teadmised ning oskamatus süveneda.

Kuid probleem ei puuduta vaid algklassilapsi. „Näen praegu seitsmendas klassis, et lapsed ei suuda raamatust loetut edasi anda. Nad loevad pealiskaudselt. Kui ma tahan kohustusliku kirjanduse kohta tagasisidet, siis ütleb õpilane, et ta ei mäleta seda. Ma usun, et ta luges raamatu läbi, aga ta ei lugenud mõttega,“ kirjeldab õpetaja, et lapsed kipuvad kõike lugema kui internetiteksti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. mai 2019, 00:01
Aju-uurija Jaan Aru: „See rasvapall inimese peakolu sees on universumi kõige vägevam arvutusmasin.“
21. aprill 2019, 13:23
LAPSED DIGIMAAILMA AHVATLUSTE KÜÜSIS: mida teha, et nutiseadmetest oleks rohkem kasu kui kahju
24. jaanuar 2019, 17:10
Kuidas lapsi nutividinatest eemale meelitada?
8. jaanuar 2019, 22:49
VIDEO | „Suud puhtaks“: vanemate soovis koolis telefone keelustada peegelduvad nende enda hirmud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee