Poliitika

Kadri Simson: Ansipi agressiivsed sõnavõtud tulenevad valimistest (37)

Marvel Riik, 3. november 2018 14:36
Kadri Simson.Foto: Stanislav Moshkov
Majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul on Andrus Ansipi  kriitilised sõnavõtud riigi rahandusest ilmselgelt poliitiliselt motiveeritud,  eirates rahandusministeeriumi soovitusi ja rahvusvahelisi agentuure.

Paraku ei suuda Ansip jätkuvalt mõista oma kõrge ametiga kaasnevat rolli ning püüab rahandusministeeriumi soovitusi ja rahvusvaheliste agentuuride positiivseid hinnanguid oma sõnavõttudes lihtsalt eirata. Oma poliitilistes avaldustes esineb Andrus Ansip jätkuvalt nagu Reformierakonna esimees, mitte apoliitiline Euroopa Komisjoni volinik,“ rääkis Simson.

Ta lisas, et valitsus on riigieelarvet koostades lähtunud struktuurse tasakaalu printsiibist, nominaalselt on riigieelarve tulud suuremad kui kulud. „Alles hiljuti tõstis rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch Eesti riigireitingut, millele aitas kaasa Eesti paranenud võime seista vastu väliskeskkonna võimalikele negatiivsetele mõjudele, hea riigirahanduse olukord ning tugev majanduspoliitiline raamistik. Mõistan, et korras rahanduse ja Jüri Ratase valitsuse otsuste taustal, mis on toonud lisaraha enamikule Eesti inimestele, pakkunud kindlustunnet põllumeestele ja politseinikele-päästjatele, aga ka panustanud tugevalt tervishoidu, on keeruline välja tuua põhjendatud kriitikat, kuid endiselt peaministrilt ootaks sisulisemaid arusaamu rahandusest,“ tõdes Simson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee