Eesti uudised

Armastus töökohal või ahistamine – kuidas seda ära hoida? (19)

Juhan Haravee, Liis Vaksmann, 2. november 2018 20:30
JÄTA, JÜRI!: Aastatel 2012–2013 koges töökohal ahistamist 16 protsenti Eesti inimestest. Seksuaalset ahistamist tundsid valdavalt naised. Foto on illustratiivne.Foto: Vida Press

Mitut Eesti firmat on raputanud ahistamisskandaalid. Kas sellised juhtumid on hakanud järgmiste skandaalide hirmus paika panema kolleegidevahelisi suhtereegleid? Töötajate ja tööandjate arusaamad sellest, mis on lubatud, mis mitte, vajavad pidevat järeleaitamist, sest inimeste sotsiaalne ja bioloogiline olemus ei loobu lõputust võitlusest, kõigile seatud raamidele vaatamata.    

2012.-2013. aastal korraldas poliitikauuringute keskus Praxis sotsiaalministeeriumi tellimusel ja Euroopa sotsiaalfondi kaasrahastamisel uuringu „Sooline ja seksuaalne ahistamine töökohal“. Sellist uuringut, mis põhjalikult avaks ühiskonnas üha rohkem tähelepanu köitvat teemat, polnud Eestis varem tehtud.

Uuringu tulemused näitasid, et 16 protsendil töökogemusega Eesti inimestest on tulnud töökohal kokku puutuda ahistamisega. Eestlased on tundnud ahistamist sagedamini kui muudest rahvustest inimesed. Soolist või seksuaalset ahistamist töökohal on tundnud kuus protsenti inimestest ning naised on soolise või seksuaalse ahistamise kogemusest oluliselt sagedamini teada andnud kui mehed (kolm protsenti meestest ja seitse protsenti naistest).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2018
Treener vägistas alaealise õpilase, põgenes Prantsusmaale ja suri
24.10.2018
Kaja Kallas puutus europarlamendis kokku tööalase ahistamisega
24.10.2018
Appi, ahistatakse! Mida ikkagi selle korral teha? Liisa Pakosta selgitab
24.10.2018
Koolidirektor tahtis õpetajalt seksi. Keeldumise peale lasi ta õpetaja lahti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee